Środowisko sportowe pomaga walczyć z epidemią

0
95
unia_Tarnów-maska
REKLAMA

Epidemia koronawirusa sparaliżowała rozgrywki. Sportowcy zostali zmuszeni do trenowania w domach, a kibice nie mogą oglądać meczów ulubionych drużyn. W tym czasie jednak środowisko sportowe w regionie tarnowskim nie próżnuje i włącza się w walkę z epidemią – kibice organizują charytatywne zbiórki pieniędzy, a kluby zachęcają do noszenia specjalnych maseczek.
Pomocową akcję zorganizowało w ostatnim czasie m.in. Stowarzyszenie Kibiców Unii Tarnów Wierni. W porozumieniu z tarnowskim pogotowiem ratunkowym sympatycy „Jaskółek” zorganizowali zbiórkę, w ramach której zgromadzili pieniądze oraz zakupili specjalne środki i sprzęt. W minionym tygodniu tarnowskiemu pogotowiu przekazano m.in. płyny do dezynfekcji, kombinezony i rękawiczki ochronne czy pralko-suszarkę.

REKLAMA

Z kolei nieco wcześniej szpitalowi w Brzesku pomogli kibice Okocimskiego. Pod koniec marca odpowiedzieli oni na apel dyrektora placówki i zorganizowali zbiórkę, w którą zaangażowali się również zawodnicy i trenerzy brzeskiego klubu. Dzięki wsparciu piłkarskiego środowiska „Piwoszy” do szpitala trafiły płyny dezynfekujące oraz ozonator.
Kluby z regionu tarnowskiego próbują też na różne sposoby zachęcić kibiców do przestrzegania społecznej kwarantanny. W mediach społecznościowych włączały się m.in. w akcję „Zostań w domu”, a aktualnie w nietypowy sposób zachęcają do zakrywania nosa i ust na zewnątrz.
Specjalne maseczki klubowe na czas epidemii przygotowało już wiele europejskich i polskich ośrodków sportowych. Zwierają one herby i różne grafiki, z którymi utożsamiają się fani. W regionie tarnowskim maseczki ochronne z emblematami ukochanej drużyny mogą nosić m.in. sympatycy żużlowej Unii Tarnów. Klub sprzedaje je online w sklepiku kibica. Na zewnętrznej warstwie znajduje się nadruk.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o