Steinhof liderem mistrzostw

Steinhof
REKLAMA

Kia Lotos Race to cykl zawodów, w którym uczestniczy ok. 30 wyselekcjonowanych wcześniej zawodników. Cykl obejmuje sześć wyścigów, z których dwa odbędą się na torze w Poznaniu, pozostałe na torach zagranicznych. Zawodnicy startują specjalnie przygotowanymi samochodami Kia Picanto.
Wyścigi poprzedziła sobotnia sesja kwalifikacyjna, podczas której pogoda nad Lausitzring zdecydowanie się pogorszyła i spadł deszcz. Mokry tor okazał się nie lada wyzwaniem dla zawodników, z których część to debiutanci. W tak trudnych warunkach Krzysztof Steinhof miał drugi czas, a Maciej Dreszer siódmy, co dawało im dobre pozycje wyjściowe do niedzielnych zmagań.
Dwa pełne dramaturgii wyścigi rozgrzały kilkadziesiąt tysięcy widzów na trybunach, którzy oglądali tego dnia także kilka innych rywalizacji różnych serii. Nie obyło się bez wypadków podczas ostrej walki i już na pierwszym zakręcie z wyścigami pożegnało się trzech zawodników. Tarnowianie dojechali bezpiecznie do mety i w pierwszym wyścigu Steinhof zajął drugie miejsce za Zbigniewem Łaciszem, zaś rozpoczynający swoją karierę, 16 letni Dreszer zajął dobrą, siódmą pozycję. W drugim wyścigu, w którym zawodnicy startowali w odwrotnej kolejności, tak że mający najlepsze czasy startowali z końca stawki, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk niemal na każdym okrążeniu. Ostatecznie wygrał Damian Łata, Steihof był czwarty, a Dreszer ósmy.
Zgodnie z regulaminem, po zliczeniu wyników obu wyścigów liderem mistrzostw został Krzysztof Steinhof przed Grzegorzem Kubatem i Zbigniewem Łaciszem. Zawodnicy mają teraz dwa tygodnie, by przygotować się i swoje samochody do rywalizacji na austriackim torze Red Bull Ring.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o