Steinhof ósmy w „generalce”

steinhof1318
REKLAMA

W Volkswagen Castrol Cup zawodnicy konkurują w identycznie przygotowanych, wyścigowych wersjach volkswagena golfa GTI. Samochód ma silnik 2.0 TSI (260 KM) z systemem Push‑to‑Pass, po którego aktywowaniu, na kilkanaście sekund moc silnika wrasta o dodatkowe 50 KM. Można go można użyć do kilkunastu razy podczas danego wyścigu (w zależności od toru).
Na słowackim torze Maciej Steinhof wywalczył 6. miejsce w pierwszym wyścigu i 5. miejsce w drugim. Po dwóch rundach zawodnik Atlas Racing Team zajmuje 8. miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu i ma 76 punktów.
W sezonie 2013 wyścigi są rozgrywane w pięciu krajach: Polsce, Czechach, Austrii, na Węgrzech i na Słowacji. zaplanowano 7 rund.
– Po raz pierwszy w karierze startowałem na Slovakia Ring. To niezwykle wymagający tor. Liczy się na nim nie tylko szybkość, ale i taktyka. Mówiąc krótko: „nie trafiliśmy”. Przed końcem pierwszego wyścigu byłem drugi, ale wyczerpałem już możliwość skorzystania z systemu „push‑to‑pass” i rywale mnie wyprzedzili. W czasie drugiego biegu miałem delikatnie przestawioną geometrię samochodu, starałem się nadrobić stracone sekundy, i wyczerpałem zapas „push‑to‑pass”. Ale piąta pozycja w tych warunkach jest naprawdę niezła – powiedział po wyścigu Steinhof.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o