Steinhof punktuje na Red Bull Ring

steinhof1320
REKLAMA

Zawodnik Steinhof Racing Team, Krzysztof Steinhof, wywalczył pierwsze punkty w tym sezonie, jego kuzyn Maciej Steinhof, który startował jako „gość” (VIP), wygrał pierwszy wyścig, natomiast w drugim uplasował się na 4. pozycji w klasyfikacji generalnej.
– Sesje kwalifikacyjne nie poszły mi zbyt dobrze. Warunki na torze były trudne – padał deszcz, było bardzo ślisko – opowiadał po wyścigu Krzysztof Steinhof. – Nie umiałem „porozumieć” się z samochodem. Do pierwszego głównego wyścigu startowałem z 20. miejsca. Goniłem konkurentów i odrabiałem straty. Wywalczyłem 13. miejsce. W kolejnym wyścigu zostałem sklasyfikowany na 9. pozycji. Nie ustrzegłem się kilku błędów, ale i tak jestem zadowolony z wyniku. Najważniejsze są punkty. Gratuluję Maćkowi rewelacyjnego wyniku.
Z kolej Maciej Steinhof bardzo cieszył się z pierwszej wygranej w wyścigach po dwuletniej przerwie, tym bardziej że w samochodzie, w którym rozpoczynał swoją karierę.
– Na początku razem z Bartkiem Mireckim uciekliśmy konkurencji. Stoczyliśmy wspaniałą, zaciętą walkę na dwóch ostatnich okrążeniach. Zespół mechaników przygotowujących samochody dla „vipów” wykonał doskonałą pracę. Jeszcze raz bardzo dziękuję KIA Motors Polska za zaproszenie do udziału w wyścigu –mówił kierowca.
Kolejna runda Ki Lotos Race odbędzie się 15 i 16 czerwca na niemieckim torze Lausitzring.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments