Strongman zadebiutuje w MMA

0
235
MMA Rawinski
REKLAMA

Sławomir Rawiński dał się poznać jako jedyny strongman z Tarnowa. W swojej karierze zdobył m.in. wicemistrzowski tytuł podczas Indywidulanych Mistrzostw Polski, zwyciężył w Drużynowych Mistrzostwach Polski, brał udział w słynnych zawodach Arnold Classic i stawał na podiach Pucharu Polski. Ponadto w Tarnowie pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole, był instruktorem kulturystyki i popularyzatorem sportów siłowych, współorganizując w regionie różnego rodzaju zawody oraz pokazy. Teraz postanowił spróbować swoich sił na nowym polu.
35‑latek od kilku miesięcy przygotowuje się do debiutu w mieszanych sztukach walki. To dyscyplina, która w ostatnich latach zdobyła w Polsce dużą popularność, a w galach MMA biorą udział byli bokserzy czy siłacze właśnie, jak choćby Mariusz Pudzianowski. Pojedynki są widowiskowe, bo można korzystać z ogromnego zakresu technik pochodzących z różnych sportów walki.
– Otrzymałem propozycję wystąpienia w gali MMA od federacji, która wchodzi na polski rynek, więc postanowiłem ją przyjąć i spróbować czegoś nowego – mówi Sławomir Rawiński. – Do debiutu przygotowuję się bardzo intensywnie, bo trudno przejść ze sportów siłowych do MMA. Wymagania i specyfika tej dyscypliny są zupełnie inne, przede wszystkim w związku z techniką, ale też wydolnością organizmu, dlatego musiałem wykonać wiele pracy.
Rawiński trenuje pod okiem specjalistów, a efekty jego przygotowań będzie można zobaczyć już 16 czerwca w Mysłowicach. Odbędzie się tam gala MMA Silesian Challange, organizowana przez federację Silesian Fight Night. Tarnowianin wystartuje w kategorii ciężkiej, a jego rywalem będzie słowacki zawodnik Lubo Slovik, który na co dzień mieszka i trenuje w Irlandii.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o