Sukcesy niepełnosprawnych sportowców

0
105
niepelnosprawni sportowcy

Lekkoatletyczne mistrzostwa kraju odbyły się w Białymstoku. Tarnowianie prowadzeni przez trenera Bartłomieja Totta zdobyli łącznie 14 medali. Z sukcesów cieszyli się Artur Lis oraz Wieńczysław Leszczyński (pchnięcie kulą), Mariusz Niemiec (rzut dyskiem i rzut oszczepem), Tomasz Sikorski (biegi na dystansie 100 i 200 metrów), Joanna Mazur (biegi na 100, 200 i 400 metrów) oraz Anna Trener (sprinty na 100 i 200 metrów).
W Bydgoszczy wielu tarnowskich lekkoatletów poprawiło także swoje rekordy życiowe, a trzy medale dołożył jeszcze Michał Derus, który wystartował na dystansach 100 i 200 metrów oraz w skoku w dal. W swojej klasie startowej nieoficjalnie wyrównał rekord świata, został też najlepiej biegającym zawodnikiem w ogólnej klasyfikacji mistrzostw. Wśród pań w tej klasyfikacji triumfowała Anna Trener, na co dzień trenująca w AZS‑ie AWF Kraków.
Także w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się XV Mistrzostwa Europy Niewidomych i Słabowidzących w Kręglach Klasycznych. Wśród 84 rywalizujących zawodników znalazło się troje reprezentantów Tarnowskiego Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Pogórze”. Irena Curyło zdobyła dwa złote medale w Kat B3 kobiet (indywidualnie oraz w klasyfikacji generalnej), a z drużyną kobiecą wywalczyła srebrny medal. Również Stanisław Fortkowski z męską reprezentacją wywalczył złoto.