Świetny początek sezonu Kosiniaka

0
46
Patryk-Kosiniak
REKLAMA

23‑latek, na co dzień student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, swój debiutancki sezon w pucharze Yamahy zakończył rok temu na szesnastej pozycji w klasyfikacji generalnej, po swój najlepszy wynik, dziewiąte miejsce, sięgając w ostatnim wyścigu na torze Hockenheim. Zawodnik zespołu Artman Racing w tym roku liczy jednak na znacznie wyższe pozycje, co udowodnił podczas pierwszej tegorocznej rundy serii na Lausitzringu, najpierw w kwalifikacjach sięgając po szóste pole startowe w stawce 32 zawodników, a dzień później, w niedzielę, na piątej pozycji kończąc pierwszy wyścig sezonu.
Kosiniak był także najszybszym z czterech Polaków w stawce i jedynym, który zdobył punkty w pierwszym wyścigu sezonu. Niedzielna rywalizacja okazała się szczęśliwa dla Austriaka Marco Nekvasila, do którego na podium dołączyli Niemcy – Toni Reidel i Marc Buchner. Kosiniak zakończył liczący 13 okrążeń wyścig ze stratą zaledwie sekundy do czwartego na mecie Fina Ville Valtonena.
– Cieszę się też bardzo z piątego miejsca, ale nie jestem w pełni zadowolony z początku wyścigu, w którym jechałem trochę zbyt zachowawczo i straciłem kilka pozycji. Później przyspieszyłem i zacząłem odrabiać straty. Na ostatnim okrążeniu zaatakowałem rywala jadącego na czwartym miejscu, ale przeszkodził mi dublowany zawodnik i dojechałem do mety piąty. To świetny początek sezonu, w którym liczę na regularną walkę o czołowe pozycje w pucharze. – powiedział tarnowianin po zawodach.
Równie dobrze Patrykowi poszło w kolejnej rundzie Yamaha R6‑Dunlop Cup. Zawody w Oschersleben zakończył bowiem z siódmą lokatą. Utrzymał przy tym piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Warto wspomnieć, że tor Oschersleben przywitał zawodników deszczem i kapryśną pogodą, mimo której Kosiniak zdołał zakwalifikować się do niedzielnego wyścigu na solidnym, ósmym miejscu. Dzień później nasz zawodnik dojechał do mety na siódmej pozycji, jako najwyżej klasyfikowany z trzech Polaków w stawce. Drugi wyścig sezonu zakończył się zwycięstwem Niemca Manou Antweilera, który wyprzedził Szwajcara Phillippe von Guntena i Fina Niki Tuuli. Lider tabeli, Austriak Marco Nekvasil, finiszował na szóstej pozycji. Trzecia runda z ośmiu rund pucharu Yamaha R6 – Dunlop Cup odbędzie się w dniach 15‑17 czerwca na znanym z Formuły 1, niemieckim torze Nurburgring.
Przerwę w startach tarnowianin chce wykorzystać na testy na torze.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o