Sztafetowe złoto 20-latki z Olszyn

0
74
Karas bieganie zloto

Mistrzostwa Europy U23 to lekkoatletyczne zawody dla sportowców organizowane przez Europejską Federację Lekkiej Atletyki, które cieszą się uznaniem i popularnością, bo rozbłyskują na nich przyszłe lekkoatletyczne gwiazdy (złotymi medalami tej imprezy mogą pochwalić się choćby Lidia Chojecka, Monika Pyrek, Marek Plawgo, Adam Kszczot czy Paweł Fajdek). W prestiżowych zawodach biorą więc udział reprezentanci kilkudziesięciu krajów, a transmitują je telewizje z wielu państw.
Tegoroczna edycja Mistrzostw Europy U23 w Lekkiej Atletyce odbywała się w dniach 13-16 lipca na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. Podczas zmagań przed domową publicznością reprezentacja Polski zdobyła łącznie 10 medali. Wśród nich w minioną niedzielę złoty krążek wywalczyła kobieca sztafeta 4×400 metrów, w której pobiegły kolejno: Dominika Muraszewska, Adrianna Janowicz, Mariola Karaś i Aleksandra Gaworska.
W złotej sztafecie znalazła się więc 20-letnia biegaczka pochodząca z podtarnowskich Olszyn. Mariola Karaś w pierwszych zawodach zaczęła brać udział już jako uczennica tamtejszej szkoły podstawowej, a gdy była w drugiej klasie gimnazjum, dostrzegł ją i zaprosił na treningi Ryszard Jasicz z Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Tarnowie. Następnie do 2015 roku była zawodniczką MLUKS-u, w barwach którego zaczęła zdobywać pierwsze ważne medale, a po rozpoczęciu studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie trafiła do tamtejszego AZS-u.
Mariola Karaś ma już na swoim koncie m.in. srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 400 metrów z 2013 roku, a także brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski seniorów w sztafecie 4×400 metrów z 2016 roku i srebro Halowych Mistrzostw Polski w sztafecie 4×200 metrów z tego roku. W niedzielę 20-latka odniosła więc kolejny sztafetowy sukces, tym razem w barwach reprezentacji Polski podczas zawodów rangi mistrzostw Europy.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o