Tarnowianie na ekstraklasowym zapleczu

0
59
bilardowa drużyna MUKS-u IKS Tarnów
Fot. IKS Tarnów - Klub Bilardowy
REKLAMA

W zakończonym niedawno sezonie duży sukces odniosła bilardowa drużyna MUKS-u IKS Tarnów. Zespół z miasta nad Białą najpierw wygrał rywalizację w swojej drugoligowej grupie, a następnie triumfował w barażach, dzięki czemu wywalczył awans na zaplecze najwyższej ligi w Polsce. To efekt kadrowego połączenia młodości z doświadczeniem.

MUKS IKS Tarnów rywalizował w ostatnim czasie w VI grupie II Polskiej Ligi Bilardowej. W 20 meczach odniósł łącznie 16 zwycięstw i zdobył 42 punkty. Tym samym tarnowianie zakończyli zmagania na szczycie tabeli, wyprzedzając sześć kolejnych drużyn – Nosan II Kielce, Bacatrans Pino Dębica, Nosan III Kielce, Bistro Bilard Koryta Mięsne Brzeszcz oraz TCF HUB Akademia Kraków.
Tarnowscy bilardziści wraz z kieleckim wiceliderem dostali się do barażów, gdzie rywalizowano o trzy wolne miejsca po spadkowiczach z I ligi. Łatwo nie było, bo do barażowych zmagań przystąpiło aż 14 zespołów. Reprezentanci MUKS-u IKS zaprezentowali się jednak z bardzo dobrej strony, odnieśli komplet zwycięstw i wygrali cały turniej, dzięki czemu – wraz z Dekadą Sosnowiec oraz Zakręconą Bilą Poznań – wywalczyli w tym sezonie awans na wyższy szczebel.

REKLAMA

Tarnowska drużyna była w minionych rozgrywkach połączeniem młodości z doświadczeniem, co przyczyniło się do końcowego sukcesu. Występowali w niej Wojciech Banek (indywidualnie najlepszy zawodnik w całej II lidze), Tomasz Bąk i Ewa Bąk, którzy mają już na swoich kontach wiele osiągnięć. Wspierali ich nastoletni bilardowi adepci – Bartosz Król, Adam Swadźba oraz Leon Kukuś.
– W turnieju barażowym cały zespół zaprezentował się rewelacyjnie. Zwycięzców się nie ocenia, ale jednak postawa młodych zadecydowała o awansie, oczywiście przy równie bardzo dobrej grze starszych zawodników – podsumowuje tarnowski klub.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o