Tarnowianie szybcy na ścianie

0
63
wspinaczka2
REKLAMA

We francuskim Chamonix pojawiła się liczna reprezentacja sportowców z Tarnowa. Najlepiej spośród nich spisał się Marcin Dzieński, który jest w tym sezonie w znakomitej formie. Reprezentant akademickiego klubu tarnowskiej PWSZ świetnie spisywał się już w eliminacjach, a w półfinale uzyskał czas lepszy o 0,08 sekundy od aktualnego rekordu świata. Jego wynik nie został jednak oficjalnie uznany ze względu na brak homologacji ściany. Dzieńki popełnił błąd dopiero w samym finale i stracił tym samym szansę na pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze.
W rywalizacji panów słabiej powiodło się Jędrzejowi Komosińskiemu z klubu PWSZ i Michałowi Lewickiemu z Tarnovii, którzy odpadli w kwalifikacjach. Swoje zrobiły za to tarnowianki – Klaudia Buczek zajęła 7. miejsce, a chociaż Edyta Ropek uplasowała się na 16. pozycji, to jest bardzo zadowolona z występu. W fazie finałowej popełniła błąd i odpadła w rywalizacji z inną Polką, która później stanęła na podium, jednak w eliminacjach kilkakrotnie pobijała swój rekord życiowy.
– Biegałam równo i jestem z tego bardzo zadowolona – podsumowuje Edyta Ropek, trzykrotna zwyciężczyni Pucharu Świata. – W 1/8 finału pobiegłam nieco szybciej, niestety popełniłam błąd i straciłam dużo czasu na jego naprawienie. Mimo tego jestem bardzo zadowolona, to jest pierwszy dobry start w tym sezonie, wreszcie miałam szansę szybkiego biegania, czułam moc i spory zapas sił, kontuzjowane kolano nie sprawiało mi problemów. Wiem, że stać mnie na jeszcze lepszy wynik.
Tak dobrych czasów Edyta Ropek nie uzyskiwała nawet przed dotkliwą kontuzją. Rehabilitacja i treningi przyniosły jednak efekty, a tarnowianka wraca do wielkiej formy. Cieszyć może także dyspozycja innych zawodników z regionu, którzy po raz kolejny udowodnili, że Tarnów jest polską stolicą wspinaczki sportowej. Pod koniec sierpnia we włoskim Arco będą mieli okazję potwierdzić swoją dyspozycję w czasie kolejnej edycji wspinaczkowego Pucharu Świata.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments