Tarnowianie w Biegu Piastów

0
35
Biegi narciarskie
REKLAMA

Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie po raz pierwszy zorganizowano w 1976 roku. Już w pierwszych edycjach zawodów startowali reprezentanci tarnowskiego „Sokoła”, którzy także w tym roku wzięli udział w 42. edycji prestiżowych zawodów. Obecnie Bieg Piastów jest bowiem zaliczany do cyklu Worldloppet, który skupia największe biegi masowe na świecie.
Doroczna rywalizacja na Polanie Jakuszyckiej cieszy się ogromną popularnością, dzięki czemu polski bieg jest jednym z większych w Europie. Dość powiedzieć, że w marcowych zmaganiach wzięli udział reprezentanci 31 krajów, którzy podczas trzech dni imprezy rywalizowali na dystansach o długości 7, 12, 25, 30 oraz 50 kilometrów.
– Tegoroczna edycja biegu była rozgrywana w trudnych warunkach śniegowych, które stanowiły nie lada wyzwanie i dla profesjonalistów, i dla amatorów – mówi Marek Sadko z „Sokoła”. – Uciążliwa była szczególnie ujemna temperatura, która dochodziła do minus siedemnastu stopni Celsjusza. Wszyscy tarnowianie minęliśmy jednak metę w dobrej kondycji, a w większości poprawiliśmy swoje rezultaty z poprzednich edycji biegu.
W tym roku w narciarskich zmaganiach na Polanie Jakuszyckiej „Sokoła” reprezentowali: Wojciech Olszówka (najlepszy na trasie spośród tarnowian), Sabina Ciochoń, Włodzimierz Szymura, Roman Zając, Marek Sadko, Bogdan Banaś, Krzysztof Czarniga, Wiesław Florek, Leszek Kokoszka, Witold Trojak, Łukasz Bień oraz Maciej Szymura.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o