Tarnowianin najlepszy na świecie!

0
31
Wspinaczka1638
REKLAMA

Marcin Dzieński jest w tym sezonie w życiowej formie, o czym świadczą chociażby jego kolejne rekordy Polski oraz regularne sukcesy w Pucharze Świata, gdzie znajduje się aktualnie na czele klasyfikacji generalnej. Tarnowianin był więc jednym z pretendentów do złotego medalu najważniejszej wspinaczkowej imprezy sportowej roku, która w minionym tygodniu odbywała się w paryskiej hali Bercy w odmianach prowadzenia, boulderingu oraz na czas.
23‑letni zawodnik specjalizuje się w jak najszybszym wspinaniu po 15‑metrowej ścianie, ale w stolicy Francji początkowo nie wszystko wskazywało na przyszły złoty medal. W eliminacjach Dzieński uplasował się dopiero na siódmej pozycji, ale po gorszym początku w decydujących biegach był już bezkonkurencyjny, mimo że trafiał w nich na wyjątkowo wymagających rywali. W finale tarnowianin wytrzymał presję i okazał się lepszy od zawodnika z Iranu, ustanawiając wówczas także najlepszy czas zawodów.
Reprezentant tarnowskiej PWSZ stanął ostatecznie na najwyższym stopniu podium i przeszedł do historii krajowej wspinaczki, bo jest pierwszym Polakiem, który zdobył mistrzostwo świata w zawodach seniorskich. Teraz czekają go już przygotowania do decydujących rozstrzygnięć w Pucharze Świata, gdzie ma szansę odnieść kolejny życiowy triumf.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o