Tarnowianin najlepszy w Europie!

0
46
Wspinaczka mistrzostwo

W rywalizacji pań tarnowianki znalazły się poza podium. Wspinaczy czeka teraz intensywny miesiąc, bo przeniosą się do szwajcarskiego Villars i francuskiego Chamonix, gdzie odbędą się kolejne edycje Pucharu Świata, a następnie w Polsce wystąpią w prestiżowych zawodach The Word Games 2017.
W konkurencji na czas w rywalizacji mężczyzn wystartował Marcin Dzieński – zawodnik AZS‑u PWSZ Tarnów, mistrz świata i zdobywca Pucharu Świata w poprzednim sezonie, który w tym roku zdobył także mistrzostwo Polski. Tarnowianin nie zawiódł również we Włoszech, gdzie na ścianie wygrał z rywalami trzy kolejne wyścigi, dzięki czemu awansował do ścisłego finału. W finałowym starcie Dzieński zmierzył się z Daniło Bołdyriewem, który dotychczas tego dnia wspinał się najszybciej, ale to Polak w decydującym momencie zaprezentował się z lepszej strony – był szybszy od Ukraińca (wspinanie na 15‑metrową ścianę zajęło mu 5,96 sekundy), dzięki czemu zdobył złoty medal i mógł wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Na trzecim stopniu podium stanął Stanisław Kokorin z Rosji.
Emocji nie brakowało również w rywalizacji pań, ale tym razem tarnowianki znalazły się poza strefą medalową. Najlepiej spośród nich zaprezentowała się doświadczona Edyta Ropek ze Sportivy Tarnów, która ostatecznie zajęła 7. miejsce. Zawodniczki AZS‑u PWSZ Tarnów uplasowały się na dalszych pozycjach – Anna Brożek zakończyła zawody na 15. lokacie, Klaudia Buczek zajęła 22. miejsce. Wszystkie medale zdobyły Rosjanki – zwyciężczyni Julia Kaplina wyprzedziła Annę Tsyganovą oraz Elenę Remizovą.
Po zawodach w Campitello di Fassa tarnowscy wspinacze nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek, bo w pierwszej połowie lipca wystartują w kolejnych zmaganiach, tym razem w ramach Pucharu Świata Seniorów. Kolejne edycje tych zawodów odbędą się już w najbliższy piątek i sobotę w Villars w Szwajcarii oraz w przyszłą środę i czwartek w Chamonix we Francji.