Tarnowianin najlepszy z Polaków

0
64
Rawinski
REKLAMA

Podczas zawodów w Lublinie miejscowa publiczność mogła zobaczyć dziewięciu strongmanów, którzy reprezentowali trzy państwa. Rywalizowano w ramach kilku wymagających konkurencji, jak choćby przeciąganie samochodu, przetaczanie opony czy ciągnięcie łódki po piasku. Ostatecznie drużynowo najlepsi okazali się Polacy, którzy występowali w składzie: Michał Kopacki, Paweł Chruścicki i Sławomir Rawiński.
Jedyny tarnowski strongman może mieć podwójne powody do radości, bo zwyciężył także w klasyfikacji indywidualnej międzynarodowych zawodów. Zajęcie pierwszego miejsca w Lublinie sprawiło, że Rawiński zakwalifikował się do indywidualnych mistrzostw Europy, które już w listopadzie odbędą się na Litwie. Zapowiada tam walkę o wysokie cele.
– Wiedziałem, że pierwsze miejsca dają przepustkę na mistrzostwa, więc w Lublinie starałem się wypaść jak najlepiej, wygrałem łącznie połowę konkurencji – podsumowuje Sławomir Rawiński. – Bardzo cieszę się z kwalifikacji do mistrzostw Europy. Teraz odpuszczę kilka lokalnych zawodów, żeby móc dobrze się przygotować, bo znów jest o co walczyć. Chcę pojechać na mistrzostwa świata, jestem w stanie to zrobić.
Żeby dostać się na najważniejsze zawody siłaczy na świecie, tarnowski strongman musi w mistrzostwach Europy uplasować się w czołowej dziesiątce. Szanse są duże, tym bardziej że na Litwie wystartuje z uprzywilejowanej pozycji, znając wcześniej wyniki ważnych przeciwników. Wcześniej jednak zmierzy się z najsilniejszymi Polakami, którzy we wrześniu wystartują w ostatnich pucharowych zawodach w kraju.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments