Tarnowianin trenerem kadry

0
97
Aleksander Maciejowski ze swoimi podopiecznymi

Tarnowski szkoleniowiec nie ukrywa, że propozycja Polskiego Związku Bokserskiego była dla niego dużym zaskoczeniem, ale ma już plany i cele, które w nowej dla siebie roli chce zrealizować z polskimi bokserkami.
42‑letni dzisiaj trener zamiłowanie do pięściarstwa odziedziczył po ojcu, który także boksował. W efekcie młody Aleksander Maciejowski trafił do tarnowskiego „Metalu” i jako zawodnik tego klubu zdobywał medale mistrzostw Polski. Później został wychowawcą i nauczycielem wychowania fizycznego w Zakładzie Poprawczym w Tarnowie, a w 2008 roku wraz z żoną Beatą utworzył Tarnowską Szkółkę Bokserską. W roku 2015 – dzięki współpracy nawiązanej z Mariuszem Kołodziejem, prezesem fundacji Global Boxing – założył Ośrodek Boksu Olimpijskiego Global Boxing Tarnów przy Placu Dworcowym.
Trenerska praca Maciejowskiego przyniosła w ostatnich latach liczne efekty w boksie kobiecym, bo jego podopieczne zdobywały cenne medale ogólnokrajowe i międzynarodowe. Wśród nich jest m.in. Justyna Walaś, która czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski, była medalistką mistrzostw Europy i Unii Europejskiej oraz zdobywczynią złotego i brązowego medalu mistrzostw świata. Joanna Mazurkiewicz z kolei zdobyła wicemistrzostwo Polski oraz zwyciężyła w Pucharze Polski, a Klaudia Fitrzyk w ubiegłym roku została wicemistrzynią kraju.
Sukcesy podopiecznych tarnowskiego trenera zostały przez Polski Związek Bokserski zauważone już kilka lat temu, a w efekcie zaczął współpracować z reprezentantkami kraju i szkoleniowcami kadry. Tymczasem w minionym tygodniu Maciejowskiego nominowano już na samodzielne stanowisko – został wybrany trenerem młodzieżowej kadry narodowej kobiet w boksie.
– Już wcześniej, kiedy zacząłem współpracować z kadrą, poczułem się wyróżniony i potraktowałem tę funkcję jako szansę zdobycia nowego doświadczenia w mojej pracy trenerskiej. Cenię sobie bardzo wskazówki i współpracę z dotychczasową ekipą trenerską i składam jej serdeczne podziękowania za pomoc i kredyt zaufania, jakim mnie obdarzono – mówi Aleksander Maciejowski. – Zaproponowanie mi funkcji trenera kadry narodowej jest dla mnie dużym zaskoczeniem, bo znam wielu utalentowanych kolegów. Niemniej jednak zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby sprawdzić się w powierzonej roli.
Pierwsze zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji kraju pod wodzą tarnowskiego szkoleniowca odbędzie się w lutym w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Maciejowskiemu planów nie brakuje.
– Chciałbym utrzymać dobrą atmosferę w kadrze, która zawsze towarzyszyła zgrupowaniom, bo to ważne w budowaniu zespołu. Chciałbym też, by zdobyta przeze mnie dotychczas wiedza mogła przyczynić się do sukcesów sportowych moich nowych podopiecznych – mówi szkoleniowiec z Tanowa. – Cieszę się, że wiele osób przyjęło moją nominację życzliwie i z pozytywnymi opiniami. Ja też podchodzę do tego optymistycznie i czekam na spotkanie z dziewczętami.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o