Tarnowscy brydżyści mistrzami

0
108
Brydż jest bardzo wartościową przygodą intelektualną – podkreśla Krzysztof Ziewacz. – Ta gra młodym ludziom oferuje wiele, bo są w okresie przyswajania wiedzy i kształtowania osobowości, a umiejętności zdobyte przy brydżowym stoliku ułatwiają naukę i mogą przełożyć się na późniejszy sukces zawodowy
REKLAMA

Sukces osiągnął zespół „Dudzik”, w którym znaleźli się: Grzegorz Wadas, Wojciech Stachnik i Dominik Dudzik (juniorzy z klubu MPEC Tarnów) oraz Grzegorz Merynda (reprezentant Milo Kraków). Zawody w Warszawie po raz pierwszy rozegrano w formule mistrzowskiej, a młodzi brydżyści na drodze do sukcesu pokonali 28 drużyn z całego kraju. W finale zespół zmierzył się z „Abnegatem”. Pierwsze dwie tercje były wyrównane, ale w trzeciej odsłonie wyraźna wygrana zadecydowała o końcowym triumfie „Dudzika”.
To już kolejny sukces wychowanków Tarnowskiej Akademii Brydżowych Umiejętności, która w mieście z powodzeniem funkcjonuje od 2006 roku. Krzysztof Ziewacz – założyciel TABU i trener brydża sportowego – zaprasza też kolejnych młodych adeptów do spróbowania swoich sił w brydżowej rywalizacji. Można jeszcze zapisywać się do Młodzieżowego Klubu Brydżowego, który niedawno rozpoczął swoją działalność w Pałacu Młodzieży.
– To ostatni dzwonek, więc wszystkich jeszcze niezdecydowanych serdecznie zapraszam na zajęcia – mówi Krzysztof Ziewacz. – Następne odbędą się w połowie listopada, a później może być już trudno nadrobić zaległości. W Pałacu Młodzieży będziemy szkolić kolejne młode talenty, a spróbować może każdy, bo nie liczy się doświadczenie czy umiejętności.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments