Tarnowskie bokserki na podium

0
144
Trener Aleksander Maciejowski i Klaudia Fitrzyk z klubu Global Boxing Tarnów

Z sukcesami do Tarnowa powrócili reprezentanci tutejszych klubów, którzy w obydwu zawodach zdobyli łącznie cztery krążki – jeden srebrny i trzy brązowe.
XVIII Mistrzostwa Polski Seniorek oraz XVII Mistrzostwa Polski Juniorek w boksie odbywały się w dniach 22‑25 lutego na ringach MKS‑u Start Grudziądz. W rywalizacji seniorek wystartowały 72 zawodniczki, a o medale juniorskie walczyło łącznie 128 zawodniczek. Były wśród nich trzy reprezentantki tarnowskich klubów i wszystkie zdobyły medale.
W seniorskich mistrzostwach dobrze zaprezentowały się podopieczne trenera Aleksandra Maciejowskiego z klubu Global Boxing Tarnów. Srebrny medal w swojej kategorii (54 kg) zdobyła Laura Grzyb (wychowanka BKS‑u Jastrzębie‑Zdrój od niedawna trenująca w Tarnowie), która przegrała jedynie walkę finałową. Z brązem wróciła natomiast Klaudia Fitrzyk, wychowanka Global Boxing, która debiutowała w tym roku w seniorskiej rywalizacji (75 kg). Dwa medale sprawiły, że tarnowski klub uplasował się na 10. miejscu klasyfikacji klubowej.
W odbywających się równolegle mistrzostwach juniorek spośród zawodniczek z Tarnowa wystąpiła natomiast Kinga Misiaszek, reprezentantka tutejszego „Tigera”. Podopieczna trenera Józefa Sadki jako debiutantka w rywalizacji juniorek (54 kg) zdobyła brązowy medal.
Z kolei w minionym tygodniu pomiędzy wtorkiem a niedzielą na ringu w Ciechocinku odbywały się XXV Mistrzostwa Polski Juniorów. W zawodach udział wzięło 138 zawodników z 81 klubów, wśród których było czterech reprezentantów Global Boxing Tarnów i „Tigera”.
Spośród tarnowian w mistrzowskich zmaganiach juniorów brązowy medal zdobył ostatecznie Szymon Tryba (w kategorii 81 kg), zawodnik „Tigera”. Ponadto w zawodach rangi mistrzostw Polski debiutowali Oskar Kukułka (56 kg), Damian Bryl (69 kg) oraz Adrian Karaś (+91 kg) z Global Boxing Tarnów, którzy zaprezentowali się z dobrej strony, ale nie weszli do strefy medalowej.