Tarnowskie cheerleaderki zatańczyły w Ameryce

0
132
Tarnowskie cheerleaderki
REKLAMA

Dominika Brożek pochodzi z Woli Rzędzińskiej, a Joanna Ostręga z Dąbrowy Tarnowskiej. Swoją taneczną pasję rozwijają na co dzień w Tarnowie pod okiem trenerek Honoraty Włoch-Kowalczyk i Konstancji Kowalczyk. Współtworzą formację „Power Girls”, a na swoim koncie mają liczne zwycięstwa w mistrzostwach Polski i Grand Prix Polski – zarówno zespołowo, jak i w duecie.
Cheerleaderki ze Studia Tańca „Honorata” wygrały w ubiegłym roku krajowe eliminacje do Mistrzostw Świata Cheerleaders, ale ich wyjazd do Stanów Zjednoczonych był niepewny. Marzenie młodych tancerek spełniło się jednak dzięki wsparciu sponsorów oraz internetowej zbiórce pieniędzy, w którą włączyły się osoby z całej Polski. Zaraz po świętach dziewczęta wyruszyły więc za ocean.
Mistrzostwa odbywały się w dniach 24‑29 kwietnia w Orlando na Florydzie. To najważniejsze międzynarodowe zawody w cheerleadingu, dlatego zgromadziły setki uczestników z całego globu. Tarnowskie tancerki w narodowych barwach rywalizowały w kategorii „freestyle pom senior duet” z 24 innymi parami, które reprezentowały m.in. Japonię, Australię, Rosję czy Chiny.
Dominika i Joanna w półfinale uplasowały się ostatecznie na 12. miejscu. „Biało-czerwone” pokonały duety z Niemiec, Włoch, Kanady czy Anglii, ale nie zdołały zakwalifikować się do ścisłego finału. Różnice były niewielkie, a od awansu dzieliło je zaledwie 0.57 punktu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o