Tour de Pologne znów w Tarnowie

0
74
tdp tarnow14
REKLAMA

W minionym roku po raz pierwszy w historii w Tarnowie rozpoczął się jeden z etapów Tour de Pologne. Nie obyło się jednak bez kontrowersji i sprzeciwu pewnej części tarnowian, bo z miejskiej kasy wydano wtedy 72 tys. złotych, resztę dołożyli sponsorzy. Dyrektor wyścigu, Czesław Lang po raz kolejny proponował, by w Tarnowie także w tym roku odbył się start etapu, ale tym razem wiele osób zdecydowanie sprzeciwiło się temu pomysłowi.
Ostatecznie 6 sierpnia z Tarnowa ponownie wyruszą kolarze na trasę czwartego i zarazem jednego z najdłuższych etapów rywalizacji. Stało się to możliwe dzięki Rafałowi Sonikowi, właścicielowi Gemini Holdings. To właśnie dzięki jego finansowemu zaangażowaniu kolarze wystartują spod Centrum Rozwoju Com-Com Zone Tarnów. Co więcej stowarzyszenie Siemacha, Com-Com Zone i Akademia Sportu Progres zostały też partnerem społecznym wyścigu.
71. Tour de Pologne UCI World Tour potrwa od 3 do 9 sierpnia. Najlepsi zawodnicy z całego świata będą rywalizowali na trasie siedmiu etapów (przejadą przez Bydgoszcz, Toruń, Warszawę, Kielce, Rzeszów, Tarnów, Katowice, Zakopane, Strbskie Pleso, Bukowinę i Kraków). Wszystko rozpocznie się jednak w Gdańsku, gdzie kolarze wyruszą spod bramy Stoczni Gdańskiej, aby uczcić 25. rocznicę wolnych wyborów. Patronem honorowym wyścigu został Lech Wałęsa.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments