Triumf tarnowskich tancerek

0
32
tancerki
REKLAMA

Formacje z tarnowskiego studia należą do krajowej elity, od wielu lat zdobywając medale nie tylko w ogólnopolskich, ale także w międzynarodowych turniejach. Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy, formacje taneczne z Tarnowa („Blask”, „Power Girls” oraz „Labirynt”) zdobyły trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal w kilku kategoriach wiekowych. W całej imprezie uczestniczyło 55 zespołów i 40 duetów.
Tegoroczny sukces nie jest kwestią przypadku, ponieważ Studio Tańca „Honorata” już od 15 lat przywozi medale z ogólnopolskich zawodów, a o wysokim poziomie tarnowianek świadczy ubiegłoroczne wicemistrzostwo świata w kategorii seniorskiej, które zdobyła formacja „Labirynt”. Jaki jest przepis na sukces? – Naukę można rozpocząć już w wieku czterech lat. Pod okiem fachowców wyławiane są prawdziwe talenty, a potem rozwijane są umiejętności dziewcząt, które mogą przechodzić do kolejnych formacji, mając przed sobą coraz ambitniejsze cele – mówi Honorata Włoch‑Kowalczyk, założycielka i instruktora studia tańca.
Sukces na ogólnopolskim turnieju zaowocował nominacjami dla tarnowskich zespołów do Mistrzostw Europy, które odbędą się w czerwcu i lipcu we włoskim Riccione. – Dowody uznania od sędziów, trenerów i zgromadzonej publiczności przyniosły nam dużo radości oraz energię do dalszej rywalizacji – mówi H. Włoch‑Kowalczyk, zapewniając, że tarnowianki powalczą także z najlepszymi tancerkami ze Starego Kontynentu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o