Trudny czas dla aktywnych fizycznie

0
195
Koronawirus utrudnia życie pasjonatom sportowych aktywności
REKLAMA

Zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy, którzy lubią aktywność fizyczną, znaleźli się w ostatnim czasie w trudnej sytuacji. Epidemia koronawirusa sprawiła, że wprowadzono wiele obostrzeń, które ograniczają możliwości trenowania na świeżym powietrzu. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje, aby ćwiczyć jedynie w domowych warunkach.

Z powodu epidemii koronawirusa 1 kwietnia w Polsce zostały zamknięte tereny zielone, w tym parki, lasy i bulwary. Treningi rowerowe czy biegowe są tam zabronione, a za korzystanie z miejsc wyłączonych z użyteczności publicznej policjanci przyznają mandaty.
Obecnie biegacze czy rowerzyści zgodnie z prawem mogą poruszać się po miejskich chodnikach, ale nie w grupach. Na rządowych stronach czytamy, że „przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej”.
Mimo tego władze zachęcają, aby w ogóle nie uprawiać aktywności fizycznej na zewnątrz. – Nie wykorzystujmy uprawnienia z epidemicznych rozporządzeń do uprawiania joggingu i poprawiania formy fizycznej. Bez takich ćwiczeń damy radę. Jeżeli musimy bezwzględnie wyjść, to przewietrzmy się i wróćmy do domu – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej.
W ubiegłym tygodniu (9 kwietnia) komunikat w tej sprawie wydał także Główny Inspektorat Sanitarny w Polsce. „Na czas epidemii koronawirusa nie zalecamy uprawiania aktywności fizycznej, np. jazdy na rowerze, rolkach, biegania itd. To czas, by zostać w domu, zachęcamy do ćwiczeń i treningów w domowych warunkach” – zaapelowano.
Przypomnijmy, że od najbliższego czwartku (16 kwietnia) wejdzie też w życie rozporządzenie nakazujące wszystkim zakrywanie nosa i ust w miejscach publicznych.

REKLAMA

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o