Trzeci etap odmrażania gospodarki. Jeszcze więcej sportu!

0
227
fot. twitter.com/PremierRP
REKLAMA

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zniesieniu kolejnych ograniczeń dotyczących sportu.

REKLAMA

Od 18 maja wchodzi w życie trzeci etap odmrażania gospodarki. Ta informacja na pewno ucieszy miłośników sportu, którzy w większym gronie będą mogli uprawiać aktywność fizyczną. Od najbliższego poniedziałku na stadionach, boiskach, skoczniach, torach i orlikach będzie mogło przebywać maksymalnie 14 zawodników i dwóch trenerów.

Zostaną też otwarte pełnowymiarowe boiska piłkarskie, na których będzie mogło przebywać co najwyżej 26 osób – 22 graczy i 4 szkoleniowców.

Wprowadzamy także możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. Jeśli wydzielimy 5-metrową strefę buforową, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + 3 trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+ 6 trenerów) – poinformowało na swojej stronie internetowej Ministerstwo.

Osoby trenujące w halach i salach gimnastycznych również będą mieli łatwiej, jeśli chodzi o uprawianie swojej ulubionej dyscypliny sportowej:

Będę powtarzał to cały czas – ten powrót do normalności jest bardzo potrzebny i równocześnie możliwy dlatego, że chronimy się przez dystansowanie, stosowanie środków do dezynfekcji. Utrzymujmy tę dyscyplinę – powiedział na zakończenie dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o