Trzecia wygrana Dudy

duda
REKLAMA

Grzegorz Duda trzeci raz z rzędu wygrał grupę A w Nagradzie Malačke – Sveti Dujam, chorwackiej rundzie FIA CEZ Hill Climb Championship, zajmując w klasyfikacji generalnej 10. miejsce.
Tegoroczną nowością jest występ tarnowian pod szyldem National Team Poland. Zespół, który stworzył Grzegorz Duda, planuje starty w pełnym cyklu międzynarodowych wyścigów górskich FIA w 2014 roku (min 10 startów na terenie Europy). Tworzący zespół: Grzegorz Duda, Bartłomiej Wiśniowski i Marian Czapka to członkowie kadry narodowej. Do zespołu należy także 17-letni kierowca z Tarnowa, Maciej Dreszer, który będzie najmłodszym w Europie startującym zawodnikiem.
– Postanowiłem stworzyć zespół i postarać się o przynależność jego członków do kadry narodowej, by reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Przez trzy lata przecierałem drogi na wyścigach międzynarodowych, poznawałem trasy, ludzi działających w motorsporcie i panujące tam zwyczaje. Chcę teraz moje doświadczenie przekazywać innym zawodnikom – mówi Grzegorz Duda
Grzegorz Duda w tym sezonie jeździ nowym samochodem – to zaliczany do grupy A mirshubishi lancer evo X R4.
– Coraz lepiej czuję się w nowym samochodzie, zaczynam się rozkręcać z wyścigu na wyścig. Po trzech rundach FIA CEZ Hill Climb Championship jestem na pierwszym miejscu w Dywizji 2 – podsumowuje Grzegorz Duda.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments