Trzy medale tarnowianki

0
107
bilard1

Ewa Bąk rozpoczęła treningi jako 17‑latka i szybko zaczęła osiągać pierwsze sukcesy. W 2004 roku zwyciężyła w Pucharze Polski, rok później dwukrotnie wygrywała w mistrzostwach Polski, zdobyła też srebro podczas Olimpiady Sportów Nieolimpijskich. W 2008 roku tarnowianka doznała kontuzji, która miała przekreślić jej dalszą sportową karierę. Bąk wróciła jednak do gry i w minionym roku została wicemistrzynią kraju.
Podczas tegorocznych mistrzostw w odmianie 8 bil tarnowianka zdobyła brąz, pokonując wcześniej wicemistrzynię Europy, a przegrywając jedynie z Oliwią Czupryńską, będącą mistrzynią Europy. Drugi brązowy medal Bąk zdobyła w odmianie 10 bil, wygrywając m.in. z Karoliną Pikul, tegoroczną mistrzynią Polski. Srebrny medal tarnowianka zdobyła w odmianie 9 bil, a w finale ponownie nieznacznie uległa Oliwii Czupryńskiej.
Trzy medale zdobyte w Mistrzostwach Polski to bardzo dobre zwieńczenie udanego sezonu w wykonaniu tarnowianki. Bąk wcześniej była dwukrotnie trzecia w Pucharze Polski Kobiet, z powodzeniem też rywalizowała w zawodach z międzynarodową obsadą oraz w turniejach męskich.
– Bardzo cieszę się z tego sukcesu, bo to podsumowanie sezonu, które potwierdziło, że od czasu powrotu po kontuzji moja forma jest coraz większa. Radość jest tym większa, że rywalizowałam z bardzo utytułowanymi zawodniczkami, które mają na swoim koncie wiele międzynarodowych osiągnięć – mówi Ewa Bąk. – W końcówce przygotowań do mistrzostw pomagali mi też znakomici bilardziści, w tym mistrz świata w trikach bilardowych. Bardzo im dziękuję, bo nie spodziewałam się takich efektów.