Uczniowie za kierownicą

0
21
Karting ferie

W zajęciach „Pierwszy krok w kartingu”, które odbywały się w trakcie minionego tygodnia na terenie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych, wzięło udział ponad 500 młodych osób. Z kolei w niedzielnych zawodach z cyklu Karting Winter Cup Tarnów 2017 mogli wystartować wszyscy zainteresowani uczniowie tarnowskich szkół, a rywalizacja zgromadziła w sumie ponad setkę uczestników. Całe przedsięwzięcie było współfinansowane z budżetu Tarnowa.
– To największy tego typu projekt realizowany w Polsce podczas ferii zimowych, który co roku gromadzi w sumie ponad 600 uczestników z jednego regionu w ciągu zaledwie kilku dni – podsumowuje akcję Rafał Kiwior z toru Speed Race. – Dzieci i młodzież miały okazję rozwinąć swoje umiejętności w kartingu, znajdując bardzo ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu.
W niedzielnych zawodach Karting Winter Cup można było wziąć udział bez konieczności posiadania licencji zawodnika czy prawa jazdy. W finale kategorii mini najlepszy okazał się Maksymilian Marszalik, który na podium wyprzedził Karola Sokołowskiego i Maję Krupę. Z kolei w kategorii szkolno-młodzieżowej w finale najszybciej pojechał Dawid Kłusak, a kolejni za nim byli Patryk Setlak oraz Mateusz Latocha.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o