Udana VI runda ligi kartingowej w Tarnowie

Karting relacja

Trwa trzynasty sezon najbardziej prestiżowych rozgrywek ligowych w regionie. 27 i 28 stycznia 2021 roku rywalizowali zawodnicy w VI rundzie ligi kartingowej w Tarnowie. Rozgrywki tradycyjnie odbyły się na arenie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów. Ponownie zawodnicy stworzyli niezwykle ciekawe i zacięte widowisko, a zwycięzcami okazali się w kategorii junior Michał Durak, z kolei w kategorii senior Kacper Kajmowicz.

W sesji kwalifikacyjnej kategorii junior najszybszym był Michał Durak. Tuż za nim uplasował się Karol Król, a na trzecim miejscu Bartosz Jakubas. Później tradycyjnie przyszedł czas na biegi finałowe. Pierwszy finał A wygrał Michał Durak. Na drugiej pozycji wyścig ukończył Karol Król, a tuż za nim Jakub Oracz. W drugiej odsłonie rywalizacji finału A ponowna wygrana należała do Michała Duraka. Za nim finiszował Bartosz Wilk oraz Bartosz Jakubas. W całej rywalizacji VI rundy najwięcej, bo 30 punktów uzyskał Michał Durak. Na kolejnych pozycjach znalazł się Karol Król (26 punktów) i Bartosz Jakubas (25 punktów).

W sesji kwalifikacyjnej kategorii senior najszybszym był Grzegorz Kapała, a tuż za nim uplasował się Kacper Kajmowicz. Trzecie miejsce zajął Mikołaj Zyznawski. Później tradycyjnie przyszedł czas na biegi finałowe. Pierwszy finał A wygrał Kacper Kajmowicz. Na drugiej pozycji wyścig ukończył Grzegorz Kapała, a tuż za nim był Krzysztof Gardziel. W drugiej odsłonie rywalizacji finał A wygrał Kacper Kajmowicz. Za nim finiszował Krystian Rycharski oraz Krzysztof Gardziel. W całej rywalizacji VI rundy najwięcej, bo 40 punktów uzyskał Kacper Kajmowicz. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Gardziel z 36 punktami, natomiast na kolejnej pozycji znalazł się Krystian Rycharski z 34 punktami.

Dodajmy, że w każdym momencie nowi zawodnicy mogą dołączyć do rozgrywek ligowych. – Za dwa tygodnie zapraszamy wszystkich zawodników, pasjonatów oraz fanów kartingu na VII rundę ligowych rozgrywek kartingowych w kategorii junior – środa, 10 luty 2021 roku o godz. 19.00 oraz w kategorii senior – czwartek, 11 luty 2021 roku o godz. 20.00 – zachęcają organizatorzy.