Udany początek Gładyszów

0
22
Natalia i Maciej Gładyszowie z tatą Adamem

Sukcesy młodego kierowcy z Tarnowa nie pozostają niezauważone – w tym miesiącu otrzymał nominację do Akademii ORLEN Team.
Natalia i Maciej to dzieci znanego i utytułowanego tarnowskiego kierowcy Adama Gładysza, które w ostatnich sezonach pod okiem taty próbują swoich sił w kartingu. Reprezentanci ekipy Gładysz Karting Team, którzy w tym roku występują też pod szyldem klubu TTSK K-TEAM Tarnów, mają już za sobą nie tylko treningi, ale również pierwsze tegoroczne zawody w kraju i poza jego granicami.
Inauguracja polskiego sezonu kartingowego miała miejsce w dniach 8-9 kwietnia na torze w Toruniu, gdzie odbyła się pierwsza runda serii Rotax Max Challenge Poland. Rodzeństwo Gładyszów zaprezentowało się w niej z bardzo dobrej strony. Tarnowscy kierowcy na torze Awix Racing Arena rywalizowali w kategorii „Micro MAX” z niecałą dwudziestką rywali i od początku byli szybcy, co przyniosło finalny efekt. Po zsumowaniu wyników poszczególnych wyścigów Maciej został niekwestionowanym zwycięzcą rundy, a Natalia stanęła na trzecim stopniu podium. W rezultacie ekipa Gładysz Karting Team zajęła też pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Już tydzień później młodzi kierowcy przenieśli się do Austrii, gdzie Maciej wystartował na torze Speedworld w Brucku w drugiej rundzie Rotax Central Eastern Europe Trophy (tarnowianin już po inauguracyjnej rundzie cyklu na torze w Adrii zajmował 5. miejsce w klasyfikacji generalnej). W minioną sobotę i niedzielę kierowca potwierdził, że jest w bardzo dobrej dyspozycji – od początku świetnie radził sobie w kategorii „Micro MAX”, dzięki czemu w finałach ruszał z pierwszej linii. Pechowe wypadnięcie z toru sprawiło jednak, że stracił wysoką pozycję, a potem musiał odrabiać straty w ostatnim wyścigu. Sztuka ta mu się ostatecznie udała i zdobyte punkty sprawiły, że uplasował się na trzecim miejscu w całej rundzie, a ponadto ustanowił najszybszy czas okrążenia w wyścigu.
Bardzo dobra dyspozycja Macieja Gładysza już u progu sezonu została doceniona. Młody tarnowski kierowca otrzymał nominację do Akademii ORLEN Team, w której znalazła się jedynie piętnastka najlepiej zapowiadających się w Polsce kartingowych kierowców występujących w serii Rotax. W ramach projektu jego uczestnicy wezmą udział w specjalistycznych szkoleniach, testach i obozach przygotowawczych prowadzonych przez czołowych polskich trenerów i instruktorów.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o