Udany turniej karateków

0
22
Członkowie Tarnowskiego Klubu Sportowego Oyama Karate biorący udział w mikołajkowych zawodach

VI Mikołajkowy Turniej Oyama Karate o Puchar Wójta Gminy Garbatka‑Letnisko zgromadził w mazowieckiej miejscowości łącznie 238 uczestników z siedmiu klubów (z Legionowa, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomia, Tarnobrzegu, Kozienic oraz Tarnowa), gdzie uprawiane jest oyama karate. Rywalizowano w konkurencjach kata w dziewięciu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć.
Spośród reprezentantów Tarnowskiego Klubu Sportowego Oyama Karate najlepiej spisali się Wiktor Ból i Aleksander Gajowniczek, którzy zwyciężyli w swoich (osobnych) kategoriach wiekowych i wrócili do Tarnowa z wywalczonymi złotymi medalami. Drugi spośród tarnowian był natomiast Mateusz Nowak, a trzecie miejsca zajęli Michał Kasperek i Dawid Ból.
– To duży sukces naszych zawodników, tym bardziej że w tym roku niektóre kategorie były bardzo liczne i żeby stanąć na podium, należało pokonać blisko dwudziestu zawodników – mówi Dariusz Hachaj, prezes i jednocześnie trener Tarnowskiego Klubu Sportowego Oyama Karate. – Udany start to również wspaniały sukces rodzinny, ponieważ Wiktor Ból, syn i Dawid Ból, ojciec zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsca w swoich kategoriach.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o