Halowa drużyna Unii Tarnów w najbliższym tygodniu rozpocznie zmagania w barażach o awans do I ligi futsalu. Tarnowianie, którzy niedawno zdobyli drugoligowe mistrzostwo, zmierzą się kolejno z LKS‑em Piaskovia Piaski oraz KF‑em Stal Mielec. Pierwsze spotkanie klub z Mościc rozegra w Arenie Jaskółka Tarnów, a następne na wyjeździe. Stawka rywalizacji będzie wysoka. 

REKLAMA

Podopieczni grającego trenera Kamila Pawlaka odnieśli ostatnio duży sukces – byli debiutantami w małopolsko‑świętokrzyskiej grupie II ligi futsalu, ale mimo tego spisali się znakomicie i w trakcie zimowych miesięcy dostarczyli kibicom wiele pozytywnych emocji. Unia zdobyła ostatecznie mistrzostwo, kończąc sezon z ośmioma zwycięstwami, jednym remisem i jedną porażką na koncie.
Dzięki wygranej w swojej grupie tarnowianie awansowali do baraży, których stawką będzie gra w przyszłym sezonie na bezpośrednim zapleczu najwyższej klasy Polskiej Ligi Futsalu.
W ubiegłym tygodniu Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej ogłosił, że w walce o awans rywalami „Jaskółek” będą LKS Piaskovia Piaski (zwycięzca drugoligowych zmagań w grupie lubelskiej) oraz KF Stal Mielec (triumfator w grupie podkarpackiej).
Wiemy już, że Unia pierwsze spotkanie barażowe rozegra przed własną publicznością – 22 marca o godzinie 17:00 w Arenie Jaskółka Tarnów podejmie Piaskovię. Następnie 28 lub 29 marca tarnowianie rozegrają wyjazdowy mecz w Mielcu z tamtejszą Stalą.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o