Walaś ponownie brązowa

0
89
Walas medal
REKLAMA

To już drugi brąz tarnowianki w historii jej startów na tym europejskim szczeblu, ale teraz o tyle ważny, że Walaś rywalizowała w nowej dla siebie kategorii, a i droga do sukcesu nie była łatwa. Trenerzy przekonują jednak, że każda zainteresowana dziewczyna może na nią wkroczyć.
Tarnowska bokserka ma na swoim koncie choćby mistrzostwo świata, jednak rozpoczęła ostatnio inny etap kariery, który wiąże się z wyższym poziomem rywalizacji i bardziej doświadczonymi rywalkami młodzieżowymi. Do europejskich mistrzostw zawodniczka Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej przygotowywała się m.in. podczas zgrupowania kadry narodowej kobiet. We Włoszech radziła sobie już bardzo dobrze. 17‑latka wygrała dwie walki w kategorii 64 kilogramów, a europejski brąz zdobyła po przegranej w półfinale z reprezentantką Rosji.
– To duży sukces i pierwszy medal Justyny w nowej kategorii – mówi trener Aleksander Maciejowski z Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej. – Oczywiście droga do tego medalu była znacznie trudniejsza, choćby z racji doświadczenia rywalek. Celem w tym roku było utrzymanie się w pierwszej ósemce najlepszych zawodniczek Europy w jej kategorii wagowej, więc cel został osiągnięty, a nawet przekroczony. Justyna Walaś to dziś reprezentantka Polski i najbardziej utytułowana zawodniczka w Małopolsce (ma także na swoim koncie tytuł mistrzyni świata, brąz Unii Europejskiej i trzykrotne krajowe mistrzostwo). Wiele wskazuje na to, że kolejne sukcesy będą kwestią czasu.
Tymczasem Aleksander Maciejowski i Janusz Czuban, którzy w Tarnowskiej Szkółce Bokserskiej prowadzą treningi, już teraz poszukują kolejnych talentów. I zapewniają, że należycie je poprowadzą, tym bardziej że tarnowski klub to obecnie najlepszy ośrodek w Małopolsce w kobiecym boksie, w którym trenuje nie tylko Justyna Walaś, ale i cztery inne medalistki mistrzostw Polski i Pucharu Polski w każdej kategorii wiekowej.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments