Wspinaczka dla każdego

0
94
Wspinaczka-dla-kazdego
REKLAMA

Objawiły się nowe talenty wspinaczkowe, a pierwsi uczestnicy startują już w ogólnopolskich zawodach PZA Pucharu Młodzików i Dzieci!
W organizowanym przez MKS Tarnovia, Polski Związek Alpinizmu, przy wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa projekcie może wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum. Mali wspinacze poznają zasady tej dyscypliny sportu, uczą się samodzielności i odpowiedzialności między innymi poprzez zajęcia z asekuracji drugiej osoby, prawidłowego używania sprzętu służącego do zabezpieczania podczas wspinaczki. Dzieci mają również możliwość spróbowania swoich sił w poszczególnych konkurencjach wspinaczkowych: boulderingu, prowadzeniu i na czas. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy połączonej z treningiem i nauką poszczególnych technik wspinaczkowych. Uczestnicy mają do zrealizowania różne zadania na ściankach wspinaczkowych, jak np. wspinaczka z zamkniętymi oczami czy po chwytach w wybranym kolorze.
Po dwóch naborach z pięćdziesiątki dzieci wyłoniły się pierwsze talenty wspinaczkowe! Najlepsi z uczestników wzięli już nawet udział w Pucharze Młodzików i Dzieci w konkurencji wspinaczki na czas, który odbył się w minioną sobotę w Jaworznie.
Przed nimi także tarnowska edycja zawodów „Wspinanie to wyzwanie”, które odbędą się 30 listopada na ściance wspinaczkowej La Roca przy ul. Kochanowskiego 30. Zawody są otwarte dla wszystkich chętnych.
Akcja „Wspinanie to wyzwanie” nadal trwa! Istnieje możliwość zapisania się na zajęcia w grudniu, właśnie rusza trzeci nabór.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments