Wygrana tarnowianki w historycznych zawodach

0
399
Wspinaczka - Aleksandra Kałucka
REKLAMA

Pandemia koronawirusa sprawiła, że na początku sierpnia po raz pierwszy w historii wspinaczki sportowej na czas zorganizowano zawody korespondencyjne – IFSC Connected Speed Knockout. Zmagania toczyły się na siedmiu ścianach wspinaczkowych. W sprinterskiej rywalizacji kobiet triumfowała Aleksandra Kałucka, reprezentantka AZS-u PWSZ Tarnów.

Sytuacja epidemiczna na świecie pokrzyżowała szyki również środowisku wspinaczki sportowej. Międzynarodowa federacja IFSC wpadła więc na pomysł zorganizowania nietypowych zawodów. Po raz pierwszy w historii dyscypliny rywalizowano korespondencyjnie – biegi na czas odbywały się na siedmiu ścianach w różnych miejscach na świecie. Polska część rywalizacji w ramach IFSC Connected Speed Knockout miała miejsce na ścianie wspinaczkowej Chwyciarnia w Arenie Gliwice.

REKLAMA

Zmagania zorganizowano na początku sierpnia, dokładnie rok przed planowanym debiutem wspinaczki sportowej na olimpiadzie w Tokio. W eliminacjach wzięło udział 54 uczestników z dziewięciu krajów – Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Indonezji, Rosji oraz Polski.

W tej nietypowej rywalizacji wśród pań świetnie spisała się Aleksandra Kałucka. Reprezentantka AZS-u PWSZ Tarnów w eliminacjach była druga, a w fazie pucharowej pewnie wygrywała kolejne wirtualne konfrontacje z rywalkami z Rosji, Indonezji i Włoch. W decydującym pojedynku uzyskała najlepszy czas zawodów (7.460 s), pokonując Elizavetę Ivanovą z Rosji.

W historycznych wspinaczkowych zmaganiach wzięła również udział Natalia Kałucka. Siostra zwyciężczyni w eliminacjach była szósta, ale z powodu falstartu odpadła w 1/8 finału, plasując się ostatecznie na 16. miejscu. Z kolei w rywalizacji panów barwy AZS-u PWSZ Tarnów reprezentował Konrad Gruszka, który nie przebrnął eliminacji i zakończył swój udział w zawodach na 19. pozycji.SK

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze