Wysyp medali tancerek

0
86
Reprezentantki Shiva Dance Studio podczas III edycji Mistrzostw Polski Cheerleaders aż 15 razy stawały na podium

To już kolejne sukcesy tancerek, dzięki którym Tarnów zajmuje ważne miejsce w Polsce wśród ośrodków, gdzie z powodzeniem trenuje się cheerleading.
Cheerleading miał kiedyś status pokazów urozmaicających inne widowiska sportowe. Wyćwiczenie skomplikowanych układów składających się z gimnastyki, tańca i akrobacji nie jest jednak łatwe, dlatego i same cheerleaderki są dziś traktowane jako osoby uprawiające sport. W kraju i za granicą mogą sprawdzać się w rywalizacji z innymi zawodniczkami, a od niedawna sport ten uznaje Międzynarodowy Komitet Olimpijski, zaś w minionym roku pojawiła się nawet propozycja MKOL‑u, aby włączyć cheerleading do grona dyscyplin olimpijskich, co może stać się w 2024 roku.
W tym kontekście cieszyć mogą sukcesy tarnowskich tancerek (oraz mniej licznych tancerzy) z ostatnich dni, które brały udział w mistrzostwach Polski w Łochowie oraz Sosnowcu. W kraju za rywalizację cheerleaderek odpowiadają bowiem trzy federacje, do których należą różne studia.
Najbardziej prestiżowe Mistrzostwa Polski Cheerleaders (organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders) odbywały się od minionego piątku do niedzieli w Łochowie. Zawody zorganizowano już po raz 20. w historii, a w ich jubileuszowej odsłonie po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowały się reprezentantki Studia Tańca „Honorata” z Tarnowa, które regularnie zdobywają medale już od pierwszej edycji tej imprezy. Swoje umiejętności potwierdziły też zawodniczki ze szkoły podstawowej w Bobrownikach Wielkich i gimnazjum w Łęgu Tarnowskim, a kolejne medale dołożyły przedstawicielki Akademia Tańca i Gimnastyki „ATIGA”. Rywalizowano w kilku dywizjach różniących się stopniem trudności, które podzielone były jeszcze na kategorie wiekowe i taneczne.
Spośród utytułowanych już reprezentantek Studia Tańca „Honorata”, trenowanych przez Honoratę Włoch‑Kowalczyk, po złote medale sięgnęły formacje „Power Girls”, „Rapid” oraz „Labirynt”, a brązowe zdobyły „Blask” oraz „Blask Pom”. Na najwyższym stopniu podium stanęły ponadto duety: Sandra Kułaga i Aleksandra Lamch, Anna Czerny i Anna Wawrzon oraz Konstancja Kowalczyk i Kornel Kowalczyk. Drugie miejsca w rywalizacji duetów zajęły Julia Lamch z Mileną Król i Joanna Dubajka z Magdaleną Madej, a na trzeciej pozycji uplasowały się Justyna Propokowicz z Aleksandrą Gawron.
Podczas rywalizacji w Łochowie świetnie zaprezentowały się też podopieczne Agnieszki Wlezień. Złote krążki zdobyły bowiem tancerki z Bobrownik Wielkich – formacje „Voltage” i „Voltage Cheer” oraz duet Katarzyny Baran z Oliwią Trytko, zaś Monika Broda w parze z Oliwią Czosynką dołożyły srebro. Na najwyższym stopniu podium stawały również formacje ze szkoły w Łęgu Tarnowskim – „Twisters”, „Twisters Mini”, „Impuls” oraz „Cheer Moms”.
Mistrzostwa okazały się też owocne dla podopiecznych tarnowskiej trener Agaty Drwal z Akademii Tańca i Gimnastyki „ATIGA”. Złote medale zdobyły bowiem formacje „Power ATIGA” oraz „Złota ATIGA”, a na najwyższym stopniu podium w duetach stanęły Martyna Stanosz i Marianna Zabawa oraz Gabriela Vuletić i Zuzanna Wykurz. Brązowe krążki zawisły zaś na szyjach innych par – Barbary Bizackiej z Aleksandrą Kozioł oraz Mai Pokrzywińskiej z Nikolą Steczko.
To jednak nie koniec sukcesów tancerek i tancerzy z Tarnowa, ponieważ kilka dni wcześniej reprezentacja Shiva Dance Studio wzięła udział w III edycji Mistrzostw Polski Cheerleaders, które organizuje z kolei Polska Federacja Tańca. Zawody były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Europy European Cheer Union, które jeszcze w tym roku odbędą się w Pradze.
Podczas mistrzostw w Sosnowcu podopieczne właścicielki studia Jowity Wilowski aż 15 razy stawały na podium (przy czym nie zawsze miały konkurencję w danych kategoriach). Medale zdobyły tarnowskie formacje: „Shiva Cheer Pee Wee”, „Shiva Cheer Mini”, „Shiva Cheer Junior”, „Kid Bit”, „Wired Crew” oraz „Eat Beat”. Kolejne krążki dołożyły duety: Paulina Zalewska i Bartłomiej Fałda, Wiktoria Lada i Emilia Sikorska, Angelika Lubera i Marta Chalecka, Dominika Kudrańska i Roksana Taraszka oraz Magdalena Szkotak i Jadwiga Zabieg.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o