Wytańczyły mistrzostwo Europy

0
123
cheerleaders-Formacja-BLASK
REKLAMA

Znów na podium
Tarnowskie tancerki już nas przyzwyczaiły do swoich sukcesów. Podczas europejskich mistrzostw w Manchesterze sięgnęły po kolejne, jeszcze bardziej zaskakujące. Dwa złote medale w swoich kategoriach zdobyły duety: Konstancja Kowalczyk i Martyna Stanosz oraz Magdalena Madej i Izabela Zając. Ze srebrnymi krążkami powróciły również tańczące razem Barbara Bizacka i Aleksandra Kozioł, a także formacja „Blask”. Na trzecim stopniu podium stanęły wspólnie Magdalena Maksymowicz i Julia Józefczyk. Wszystkie pięć medali tarnowianki zdobyły w kategoriach senior, junior oraz junior młodszy.
– To nasz ogromny sukces – cieszy się Honorata Włoch‑Kowalczyk, założycielka studia i instruktorka tańca. – Wcześniej mieliśmy różne osiągnięcia, ale w kategoriach seniorskich dotychczas nie zdobyliśmy złota. W tym roku nasz duet wygrał z dużą przewagą. Podczas samych mistrzostw panowała fantastyczna atmosfera, zawody były ogromnym przeżyciem, więc radość jest bardzo duża, bo dziewczęta zaprezentowały się znakomicie, otrzymały też wiele wyrazów sympatii i aprobaty ze strony innych drużyn, trenerów czy sędziów.
Tarnowskie tancerki dokonały też rzeczy niezbyt często spotykanej. Większość z nich podczas Mistrzostw Europy Cheerleaders poprawiło swoje wyniki z krajowych mistrzostw, a te polskie drużyny, które jeszcze niedawno w krajowej rywalizacji wyprzedziły dziewczęta ze Studia Tańca „Honorata”, tym razem w Wielkiej Brytanii spisały się gorzej. Tarnowiankom nie przeszkodziły nawet osłabienia.
– Formacja „Blask”, która występowała w kategorii juniorów młodszych, pojechała do Manchesteru bez dwóch dziewcząt. Dzieci jednak niesamowicie zmobilizowały się i dokonały czegoś zaskakującego, zdobywając srebrny medal. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim tancerkom, bo na treningach byłam wymagająca, a teraz te efekty są potwierdzeniem, że nasza praca opłaca się. Poza tym był to wyjazd pełen różnych atrakcji – dodaje trenerka tarnowskich tancerek.
Dla dziewcząt wizyta w Wielkiej Brytanii okazała się dużym przeżyciem nie tylko z powodu osiągniętych sukcesów. Tancerki miały też czas, aby zwiedzić Londyn i Manchester. Tarnowianki pływały promem, obserwowały paradę przed królewskim pałacem, zwiedzały opactwa i galerie, oglądały najsłynniejsze zabytki czy spacerowały wzdłuż Tamizy. W czasie piłkarskiego Mundialu odwiedziły także stadion Manchesteru United, a w drodze powrotnej spędziły jeszcze dzień w parku rozrywki w Niemczech.
– Bardzo dziękuję rodzicom, którzy systematycznie przywożą dzieci na zajęcia i wspierają je, finansując także wyjazd, ale składam również podziękowania dla tarnowskiego urzędu miasta i dla kibiców oraz naszych byłych tancerek, bo w Manchesterze czułyśmy ich wsparcie – mówi Honorata Włoch‑Kowalczyk. – Takie sukcesy potwierdzają, że cheerleading może być piękną przygodą życia. Zapraszam więc już teraz kolejne adeptki na zajęcia, które odbywają się także w wakacje. W tym sporcie nabór jest ciągły, zachęcam więc do spróbowania swoich sił szczególnie dziewczęta w wieku 7‑9 lat.

REKLAMA

Szkoły też tańczą
Podczas europejskich mistrzostw region tarnowski miał jeszcze jednego reprezentanta, który też może być bardzo zadowolony ze swoich sukcesów. W hali w Manchesterze wystąpiły bowiem tancerki z zespołów Voltage i Impuls, działających kolejno przy Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich oraz Publicznym Gimnazjum w Łęgu Tarnowskim. Dziewczęta tańczyły w dywizji pom dance, która skupia zespoły szkolne i grupy początkujące.
Obydwa zespoły trenują pod okiem Agnieszki Wlezień, a na imprezę tej rangi pojechały po raz pierwszy dzięki wsparciu rodziców i sponsorów. Ich udział w mistrzostwach Europy stał się możliwy po wcześniejszych sukcesach w trakcie mistrzostw Polski. W Manchesterze młodsze tancerki z zespołu Voltage zajęły trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Żadnych szans rywalkom nie dały występujące w duecie Monika Broda i Oliwia Czosnyka, zdobywając złoty medal i mistrzowski tytuł. Po mistrzostwo w dywizji pom dance sięgnęły również dziewczęta z grupy Impuls.
– To nasz niesamowity sukces w debiutanckim starcie – mówi Agnieszka Wlezień. – Żywiołowy i energiczny taniec dziewcząt zachwycił publiczność i zdobył uznanie sędziów. W drugim dniu zmagań Zuzanna Dziurdzia i Weronika Drogoś zajęły jeszcze 5. miejsce w kategorii juniorów, a oba zespoły startowały w nowej dywizji cheer, gdzie prezentowały układy akrobatyczne, plasując się na 7. miejscu w swoich kategoriach wiekowych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o