Złoto dla Emilii

0
103
Tenis ziemny Emilia Nizio
REKLAMA

Halowe Mistrzostwa Małopolski z udziałem młodych tenisistów (niemających więcej niż 12 lat) odbywały się od 3 do 5 lutego na kortach KS Grzegórzecki w Krakowie. W rywalizacji dziewczynek uczestniczyło łącznie 14 zawodniczek, wśród których była Emilia Nizio. Tenisistka tarnowskiego klubu ACT Sport przed rokiem sięgnęła już po mistrzostwo województwa, mimo że rywalizowała wówczas także ze starszymi od siebie przeciwniczkami, więc tym razem była faworytką rozstawioną z jedynką.
Dzięki rozstawieniu Nizio w pierwszej rundzie miała wolny los. Następnie w ćwierćfinale pokonała 6:1 i ponownie 6:1 o rok starszą Marcelę Boroń, reprezentantkę miejscowej drużyny Grzegórzeckiego. Potem w półfinale skrzyżowała rakietę z Hanną Kołak z STT Fakro Nowy Sącz, z którą wygrała 6:0 i 6:1. Tarnowska tenisistka w ten sposób dotarła do finału, gdzie zagrała z Natalią Kłys z miejscowego klubu.
Finałowy pojedynek potwierdził dyspozycję uczennicy czwartej klasy Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie, która ostatecznie nie zawiodła i obroniła tytuł. Nizio w pierwszym secie oddała przeciwniczce tylko jednego gema, zwyciężając 6:1, a w drugim tylko do stanu 2:2 rywalka była w stanie dotrzymać jej kroku, bo tarnowianka triumfowała ostatecznie 6:2.
To już kolejny sukces Emilii Nizio, która w minionym roku zdobyła m.in. deblowe mistrzostwo (wspólnie właśnie z Natalią Kłys) i indywidualne wicemistrzostwo Polski do lat 10.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o