Kolejny pogrom w Tarnowie

0
69
zuzel1424-Laguta-Janowski-Hancock
REKLAMA

Sympatycy gospodarzy, licząc na pewną wygraną „Jaskółek”, zastanawiali się, jak wypadnie były zawodnik Unii Maciej Janowski. Maciej zdobył jednak tylko 6 punktów w sześciu startach – po prostu na jego byłych klubowych kolegów nie było siły. Już pierwszy bieg pokazał, że zawody mimo wszystko będą interesujące. Martin Vaculik jechał początkowo trzeci, ale najpierw wyprzedził kolegę z pary Krzysztofa Buczkowskiego, a potem poradził sobie z atakiem po wewnętrznej mistrza świata, Taia Woffindena.
Emocji nie brakowało także w kolejnych biegach. W III ambitny Artem Łaguta wyprzedził Tomasza Jędrzejaka i przyjechał na linię mety za plecami Grega Hancocka. W IV biegu Kołodziej z ostatniego miejsca przedarł się na drugie, za plecy Kacpra Gomólskiego, i tarnowianie wygrali ponownie 5:1. Po tym biegu prowadzili już 17:7. Piąty wyścig to popis Hancocka, który wygrywając, pobił rekord tarnowskiego toru. O przewadze gospodarzy świadczył wyścig VI, w którym Janusz Kołodziej i junior Ernest Koza pokonali Troya Batchelora i Tomasza Jędrzejaka. W tym momencie było wiadomo, że Unia wygra wysoko kolejne spotkanie, a na torze mieliśmy popis jednego zespołu, siedem kolejnych wyścigów wygrali bowiem miejscowi.
Zawodnicy Unii, nawet kiedy przegrywali starty, na dystansie odrabiali straty, wyprzedzając bezradnych tego dnia gości. Nic dziwnego, że przed biegami nominowanymi drużyna trenera Marka Cieślaka prowadziła już bardzo wysoko 57:21. XIV bieg zakończył się remisowo, bo za plecami bezbłędnego Hancocka para gości pokonała Kacpra Gomólskiego. Ostatni bieg rozgrzał widownię. Para Janowski‑Woffinden prowadziła podwójnie jednak najpierw Vaculik potrafił wyprzedzić po kolei obydwu rywali, następnie Janusz Kołodziej pokonał Janowskiego.
Brawo Unia, po tym meczu tarnowianie oczywiście nadal prowadzą w ligowej tabeli.

REKLAMA

Grupa Azoty Unia Tarnów – Betard Sparta Wrocław 64:26

Grupa Azoty Unia Tarnów: Martin Vaculik 15 (3, 3, 3, 3, 3),  Krzysztof Buczkowski 5+1 1, 1, 1, 2),  Artem Łaguta 9+1 (2, 1, 3, 3),  Greg Hancock – 12+1 (3, 3, 1, 2, 3),  Janusz Kołodziej 12+1 (2, 3, 3, 3, 1),  Ernest Koza 3+1 (0, 2, 1),  Kacper Gomólski – 8+1 (3, 3, 2, 0)
NCD: Greg Hancock 67,49 s. w wyścigu V‑ rekord toru. Sędziował Ryszard Bryła z Zielonej Góry. Widzów 9 tysięcy.

Po meczu powiedzieli:

Piotr Baron (trener Sparty Betard): Nie mieliśmy dziś nic do powiedzenia. Gospodarze są bardzo dobrze spasowani ze swoim torem i są po prostu znakomitą drużyną. Mamy tydzień, aby wyciągnąć wnioski i za tydzień we Wrocławiu zrewanżować się rywalom.

Paweł Baran (II trener Grupy Azoty Unii Tarnów): O naszej przewadze świadczy fakt, że goście nie wygrali ani jednego biegu. Cieszę się z kolejnej wygranej.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments