Krsko, Coventry, Tarnów, Gniezno. Armada Cieślaka już na torze

0
37
zuzel12
REKLAMA

Począwszy od poniedziałku 11 marca przez trzy dni tarnowianie w składzie: Janusz Kołodziej, Kacper Gomólski, Dawid Lampart, Martin Vaculik, w towarzystwie kilku wychowanków Unii, jeździli na znanym obiekcie w słoweńskim Krsko, tym samym, który gościł uczestników cyklu Grand‑Prix. Pierwszym próbom swoich podopiecznych przypatrywał się oczywiście trener Marek Cieślak. – Z wyjazdu jestem bardzo zadowolony, chłopaki trenowali przez trzy dni bardzo solidnie, po kilka godzin dziennie. I trzeba przyznać, że bardzo dobrze to wyglądało jak na początek sezonu‑ mówi tarnowski szkoleniowiec. Tor w Krsko był dosyć trudny, o czym przekonał się Kacper Gomólski, który podczas jednej z jazd upadł, na szczęście bez żadnych konsekwencji zdrowotnych.
Tymczasem na dziś, tj. środę 21 marca, planowany jest pierwszy trening na torze w Tarnowie, w którym udział weźmie większość drużyny.
Greg Hancock oraz Maciej Janowski do sezonu przygotowują się w Anglii. Drużyna mistrza świata juniorów‑ King’s Lynn Stars, dziś ma tradycyjną prezentację połączoną z oficjalnym treningiem i konferencją prasową. Hancock i Janowski mają już zresztą za sobą pierwszy tegoroczny oficjalny start – indywidualny turniej Brandonapolis w Coventry, który odbył się w miniony piątek. Spisali się przeciętnie‑ Amerykanin zajął w nim 7. miejsce, Polak był natomiast 14. Ale nie zapominajmy, że to dopiero próbny, przedsezonowy rozruch.
Jakie są dalsze plany treningowo‑startowe tarnowian? W najbliższą niedzielę 25 marca mają się zmierzyć w pierwszym tegorocznym sparingu w Gnieźnie z tamtejszym Startem. W ostatnią sobotę miesiąca planowany jest towarzyski mecz z PGE Marma Rzeszów na torze w Mościcach. Dzień później planowany był rewanż w Rzeszowie, ale ze wglądu na trwającą modernizację stadionu zapewne do niego nie dojdzie. – Szukamy innych rozwiązań, są chętni, aby z nami się zmierzyć treningowo jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, więc pewnie coś jeszcze zorganizujemy – dodaje Marek Cieślak.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o