Łaguta za Hancocka

0
81
REKLAMA

Rosjanin był obok Piotra Świderskiego najpoważniejszym kandydatem do drużyny „Jaskółek” po tym, jak okazało się, że Hancock ze względu na regulaminowe obniżenie Kalkulowanej Średniej Meczowej drużyny będzie musiał odejść.
Artiom Łaguta w listopadzie skończył 22 lata, pochodzi z Władywostoku, wraz ze starszym bratem Grigorijem przez kilka lat był liderem jeżdżącej w polskiej I lidze, łotewskiej drużyny z Daugavpils. W ostatnim sezonie reprezentował barwy ekstra ligowej Polonii Bydgoszcz. Jego największym sukcesem było zwycięstwo w Grand Prix Challenge w duńskim Vojens w 2010 roku, dzięki czemu awansował do cyklu mistrzostw świata Grand Prix w roku następnym.
Pozyskanie Rosjanina nie oznacza definitywnego zamknięcia składu Azotów na rok 2013. Trener Marek Cieślak chciałby bowiem zakontraktować jeszcze jednego juniora – przypomnijmy, że Maciej Janowski i Jakub Jamróg będą już seniorami, z doświadczeniem ligowym wśród juniorów pozostaje zatem tylko Kacper Gomólski.
Dlatego rozmawiam z zawodnikiem, który może nie jest jakąś wielką gwiazdą, ale uważam, że bardzo by nam się przydał w ciężkich ligowych spotkaniach. Rozmowy są na dobrej drodze. Nie oznacza to, że zamykam się na tarnowskich wychowanków. Każdy z nich ma szansę awansu do ligowej drużyny, jeżeli będzie mocno pracował i udowodni swoją przydatność‑ powtarza Marek Cieślak.
Przypomnijmy, że obok wspomnianego Gomólskiego tarnowianie mają jeszcze całą grupę licencjonowanych zawodników spełniających warunek juniora. Są to Ernest Koza, Łukasz Lesiak, Arkadiusz Madej, Dawid Matura oraz Edward Mazur.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o