Mistrz Polski najlepszy na deser sezonu w Tarnowie

0
402
fot. unia.tarnow.pl
REKLAMA

To był sympatyczny „deser” tegorocznego sezonu żużlowego w Tarnowie. III Memoriał Krystiana Rempały okazał się imprezą, w której nie brakowało ciekawej rywalizacji, chociaż różnica poziomów pomiędzy uczestnikami była olbrzymia. To był z pewnością spory minus.

REKLAMA

Wszystko za sprawą formuły zawodów – rywalizowały pary, przy czym niektóre duety, którym patronowali poszczególni sponsorzy zawodów, zbudowano z zawodników o bardzo różnych umiejętnościach. I tak Janusz Kołodziej, który był z pewnością największą atrakcją dla kibiców, jeździł w duecie z wychowankiem swojej Akademii Żużlowej, młodym i niedoświadczonym jeszcze Patrykiem Zielińskim. Nic więc dziwnego, że duet ten zajął odległe miejsce w końcowej klasyfikacji, a wygrała para najbardziej wyrównana, którą tworzyli Sebastian Niedźwiedź i Michał Gruchalski. Co ciekawe częstochowski junior potrafił pokonać w jednym z biegów Janusza Kołodzieja. Indywidualny i drużynowy mistrz naszego kraju przegrał także w jednym z wyścigów z Danielem Kaczmarkiem. Zawodnik, który niedawno zadeklarował, że pozostanie w tarnowskiej drużynie na kolejny sezon, rozpoczął zawody bardzo niemrawo, ale końcówkę miał całkiem niezłą. Podobnie jak Ernest Koza, który wygrał trzy swoje ostatnie biegi. W turnieju nie zabrakło ciekawych biegów, szczególnie tych, w jakich udział brał wspomniany Kołodziej. Mogła się na przykład podobać jego rywalizacja z Jakubem Jamrogiem w IV wyścigu dnia.
Po zawodach parowych rozegrano bieg indywidualny z udziałem najlepszych zawodników pierwszej części zmagań. Na starcie stanęli więc: Janusz Kołodziej, Michał Gruchalski, Jakub Jamróg oraz Ernest Koza. Najszybszy okazał się Kołodziej, chociaż musiał się napracować, aby odeprzeć energiczne ataki Gruchalskiego. Wcześniej zawodnik Włókniarza wyprzedził na dystansie Jakuba Jamroga. Co ciekawe, Kołodziej w tym biegu uzyskał najlepszy czas dnia, jedyny poniżej 70 sekund. Pomiędzy wyścigami memoriałowymi rywalizowali młodzi chłopcy, startujący na motocyklach o pojemności 250 ccm. Z trójki startujących najlepszy okazał się nie po raz pierwszy wychowanek UKS „Jaskółki” Patryk Nater, który umiejętnościami zdecydowanie przewyższał swoich rywali, nawet po przegranym starcie, dojrzałymi atakami potrafił ich wyprzedzić.
Zdaniem trenera „Jaskółek” Mirosława Cierniaka, ma on duży potencjał i w przyszłości tarnowski klub może mieć z niego dużą pociechę. Odnotujmy także obecność na trybunach byłego zawodnika tarnowskiej Unii, dawno niewidzianego w Tarnowie bułgarskiego zawodnika Georgija Patranova.

Wyniki III Memoriału Krystiana Rempały
I. STASIAK TEAM 22
11. Sebastian Niedźwiedź 8+4 (2*, 2*, 1*, 2*, 1)
12. Michał Gruchalski 14 (3,3,2,3,3)
II. S-SERWIS TEAM 15
3. Ernest Koza 12 (2,1,3,3,3)
4. Przemysław Konieczny 3+1 (1*, t,0,1,1)
III. WES-BUD TEAM 14
7. Jakub Jamróg 13 (3,2,3,2,3)
8. Dawid Rempała 1+1 (0,1*, 0,0,0)
IV. ARKAN TEAM 14
5. Jaimo Lidsey 6+2 (1*, 2*, 2,1,0)
6. Patryk Rolnicki 8+1 (2,3,1*, 0,2)
V. GIPSMAN TEAM 13
1. Janusz Kołodziej 13 (3,3,3,2,2)
2. Patryk Zieliński 0 (0,0,0,0,0)
VI. CARINET TEAM 12
9. Daniel Kaczmarek 9 (1,1,2,3,2)
10. Marko Levishin 3+2 (0,0,1*, 1,1*)
Bieg Finałowy
Janusz Kołodziej – Michał Gruchalski – Jakub Jamróg – Ernest Koza

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o