Polonia odpuściła?

0
80
REKLAMA

Tylko po pierwszym wyścigu Polonia mogła mieć nadzieję na korzystny wynik – dosyć niespodziewanie po dobrym starcie jej młodzieżowcy pokonali tarnowskich rówieśników 4:2. Miejscowych kibiców zawiódł Maciej Janowski, mistrz świata przyjechał bowiem na ostatniej pozycji. Począwszy od wyścigu drugiego gospodarze objęli prowadzenie, które w kolejnych biegach systematycznie powiększali i skończyło się na wygranej różnicą 24 punktów. Podopieczni Marka Cieślaka, którzy wygrali także pierwszy mecz w Bydgoszczy, dołożyli do swojego pokaźnego dorobku punktowego trzy kolejne „oczka” i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli przed play off.
Pierwsza faza zawodów nie była interesująca, praktycznie każdy bieg rozstrzygał się najdalej na przeciwległej prostej inauguracyjnego okrążenia. A że z reguły lepiej startowali i rozgrywali pierwszy łuk zawodnicy miejscowi, zatem już po szóstym wyścigu prowadzili pewnie 23:13. Druga część zawodów była nieco ciekawsza, między innymi za sprawą bojowo jeżdżącego Jakuba Jamroga, który na tle przeciętnego rywala zanotował bodaj najlepszy występ w swojej karierze. W siódmym biegu po twardej walce uporał się na dystansie z juniorem Polonii Mikołajem Curyłą, podobnie było w biegu dziesiątym, kiedy to zdołał na dystansie wyprzedzić znacznie bardziej przecież doświadczonego Tomasza Gapińskiego.
W jedenastym wyścigu błysnął walecznością Janusz Kołodziej; start przegrał wyraźnie z Robertem Kościechą, ale już na drugim okrążeniu ładnym atakiem wyprzedził swojego rywala. W kolejnym wyścigu mogła się podobać walka o dwa punkty pomiędzy Krzysztofem Buczkowskim a Maciejem Janowskim. Tasowali się na dystansie, ostatecznie jednak szybszy na mecie okazał się tarnowianin. Janowski po słabym początku wyraźnie się rozkręcał, a na zakończenie spotkania w piętnastym biegu pokonał Emila Sajfutdinova, ale walka o zwycięstwo toczyła się przez pełne cztery okrążenia.
Bydgoszczanie generalnie zawiedli, nawet ich liderzy, Sajfutdinov i Buczkowski, prezentowali się przeciętnie. Pewną ciekawostką jest fakt, że trener zespołu gości, chociaż jego drużyna wysoko przegrywała, nie zastosował w tym meczu żadnej rezerwy ani taktycznej, ani nawet zwykłej. To świadczy najlepiej, że poloniści przyjechali do Tarnowa bez wiary i nadziei na końcowy sukces.
Już po zamknięciu bieżącego numeru, we wtorek 7 sierpnia wieczorem, zaplanowano zaległy mecz XIV rundy, w którym „Jaskółki” zmierzyć się miały w Lesznie z tamtejszą Unią.
Azoty‑Tauron: Hancock 11 (3,3,2,3,0), Jamróg 5+2 (2,1,1,1), Vaculik 8+2 (1,1,1,3,2), Madsen 9+1 (2,3,2,1,1), Kołodziej 12 (3,3,3,3), Janowski 7+2 (0,2,2,3), Gomólski 5+1 (2,1,2). NCD: Janusz Kołodziej w wyścigu IV 68,13. Sędziował Leszek Demski z Ostrowa Wielkopolskiego. Widzów 8 tysięcy

REKLAMA

Po meczu powiedzieli:
Robert Sawina, trener zespołu gości: – Zawsze chcemy wygrywać, tak było i tym razem. Ale od połowy meczu stało się jasne, że nie mamy co liczyć na korzystny rezultat. Naszą ekipę stać było na pojedyncze przebłyski i efektowne wyścigi w wykonaniu Emila Sajfutdinowa oraz Krzyśka Buczkowskiego.
Emil Sajfutdinow, Polonia Bydgoszcz: – To był dla nas ciężki mecz, bo w Tarnowie każdy ma kłopoty ze zdobywaniem punktów. Ja ze swojego występu jestem zadowolony. Myślę, że kibicom mógł się podobać szczególnie ostatni bieg, w którym walczyliśmy o zwycięstwo z Maciejem Janowskim. Pokazaliśmy trochę dobrego speedway’a. Walczyliśmy twardo, ale fair. Teraz przed nami kolejne mecze. Wprawdzie nasze szanse na awans do play off są małe, ale walczyć trzeba do samego końca
Leon Madsen, Azoty Tauron: – Cały czas mam kłopot z bolącą ręką wskutek wcześniejszych upadków. Ale ze swojego występu jestem zadowolony. Najważniejsze, że wygraliśmy kolejny mecz i do swojego dorobku dodaliśmy trzy ważne punkty.
Kacper Gomólski, Azoty Tauron Tarnów: – Taki był plan: wygrać i zyskać trzy punkty, i to się nam udało. To cieszy. Zdobyłem pięć punktów i bonus w trzech startach, więc ze swojego występu jestem zadowolony. Ale myślę, że stać mnie na więcej i do tego będę dążył.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o