Uczcili pamięć Krystiana Popieli

0
295
Do weekendowej rywalizacji w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przystąpiło blisko 300 zawodników reprezentujących ponad 20 drużyn z całej Polski. Specjalną atrakcją był mecz ekipy Krystek Team, złożonej z członków licznej piłkarskiej familii Popielów. Naprzeciw stanęła drużyna Biało‑Czerwonych, w której zagrali byli reprezentanci Polski w piłce nożnej – m.in. Marcin Baszczyński, Kamil Kosowski, Piotr Świerczewski czy Marcin Żewłakow | fot. Tomasz Schenk
REKLAMA

Dużą atrakcją dla kibiców był mecz gwiazd z udziałem byłych reprezentantów Polski oraz członków piłkarskiej rodziny zmarłego w ubiegłym roku zawodnika. Memoriałowi towarzyszyły także charytatywne licytacje oraz inauguracja działalności Fundacji Dzielmy się Uśmiechem im. Krystiana Popieli.
Do weekendowej rywalizacji w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przystąpiło blisko 300 zawodników reprezentujących ponad 20 drużyn z całej Polski. Wśród uczestników zmagań były czołowe polskie kluby, w tym młode ekipy Legii Warszawa, Wisły Kraków, Zagłębia Lubin, Stali Rzeszów czy Wisły Płock, a także zespoły Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów. W sobotę odbyły się zmagania chłopców z rocznika 2007, a w niedzielę rywalizowali zawodnicy urodzeni w 2009 roku.
Podczas turnieju nie zabrakło wielu atrakcji dla kibiców z Tarnowa i regionu, a największą gratką był sobotni mecz gwiazd. Wystąpiła w nim ekipa Krystek Team złożona z członków licznej piłkarskiej familii Popieli. Naprzeciw stanęła drużyna Biało‑Czerwonych, w której zagrali byli reprezentanci Polski w piłce nożnej – m.in. Marcin Baszczyński, Kamil Kosowski, Piotr Świerczewski czy Marcin Żewłakow. Spotkanie było wyrównane, a ostatecznie zakończyło się triumfem byłych kadrowiczów, którzy wygrali 6:4.
– Krystian był wspaniałym, zawsze uśmiechniętym chłopakiem, o czym wiedzą wszyscy, którzy choć przez chwilę się z nim zetknęli. Chcemy, żeby pamięć o nim trwała – mówił podczas turnieju Łukasz Popiela, piłkarz tarnowskiej Unii i wujek zmarłego w ubiegłym roku Krystiana. – Bardzo cieszymy się, że memoriał spotkał się z tak pozytywną reakcją klubów z całej Polski oraz znakomitych piłkarzy, którzy specjalnie przyjechali do Tarnowa, żeby wziąć udział w tym wydarzeniu.
W trakcie dwudniowej rywalizacji odbywały się również licytacje charytatywne, w których można było zdobyć atrakcyjne pamiątki, choćby koszulkę z autografem piłkarza Realu Madryt, Luki Modricia czy rękawice Jerzego Dudka. Dochód zasili konto Fundacji Dzielmy się Uśmiechem im. Krystiana Popieli, która w ubiegły weekend zainaugurowała swoją działalność.
Nowo powstała fundacja ma wspierać młodych piłkarzy, którzy zmagają się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Pod jej opieką znalazł się już Konrad Adamczyk, który w sobotę również pojawił się w Tarnowie. 13‑letni zawodnik Cracovii od kilku miesięcy walczy z białaczką. – Pragniemy, aby fundacja mogła pomagać jak największej liczbie młodych piłkarzy zmagających się z losem – mówił Jarosław Popiela, tata patrona memoriału i były piłkarz tarnowskiej Unii. – Jestem szczęśliwy, że udało się zorganizować to piękne wydarzenie i tak wiele osób przyjechało uczcić pamięć Krystiana.
Krystian Popiela urodził się w Tarnowie 19 stycznia 1998 roku. Pochodził ze znanej piłkarskiej rodziny i sam też szybko zaczął stawiać pierwsze kroki na boisku. Najpierw trenował w Grecji, gdzie występował wówczas jego tata, a potem reprezentował barwy m.in. Wisły Płock, Unii Tarnów i Stali Rzeszów. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym 9 września 2018 roku.
I edycję Memoriału Krystiana Popieli zorganizowała Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów. Patronat nad zawodami objął prezydent Roman Ciepiela.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o