Żużel. Zapachniało metanolem

0
78
zuzel13
REKLAMA

W sobotę w Tarnowie odbędzie się kolejny sparing „Jaskółek” z PGE Marmą Rzeszów.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od środy żużlowcy trenowali na tarnowskim torze, który w tym sezonie został zmodyfikowany – podniesiono łuki i dosypano 800 ton nowej nawierzchni. Marek Cieślak dopilnował, aby tor nie był tak twardy, jak w ostatnich latach i umożliwiał żużlowcom widowiskową rywalizację. – Zawodnicy czują, że tor jest nieco inny, jeżdżą inaczej, swobodniej i są zadowoleni z nowej nawierzchni. Rekord toru powinien być w tym sezonie podbity – powiedział Cieślak. – Czuć ogromną różnicę w porównaniu z poprzednim sezonem – wtórował trenerowi Janusz Kołodziej.
W środę w Tarnowie zawodnicy trenowali indywidualnie, a na torze zabrakło przebywających w Anglii Grega Hancocka i Macieja Janowskiego, nie było też Leona Madsena. Duńczyk z Janowskim dołączyli do drużyny w czwartek. – Treningi są bardzo owocne, poznajemy nowy tor, pracujemy z maszynami i po tych pierwszych jazdach muszę powiedzieć, że jest nieźle – oceniał Kacper Gomólski.
Trzydniowe przygotowania w Tarnowie były wstępem do niedzielnego sparingu, który odbył się w Gnieźnie. „Jaskółki” pokonały bardzo pewnie miejscową Lechmę Start w treningu punktowym 56:33. W składzie zabrakło jedynie Grega Hancocka, który przygotowuje się do startu w Grand Prix Nowej Zelandii.
W sparingu najwięcej punktów (11) zdobył Leon Madsen, który w duecie z Maciejem Janowskim (10) był niepokonany. Po 10 punktów zdobyli także Janusz Kołodziej i Martin Vaculik, 7 „oczek” miał na swoim koncie Kacper Gomólski, dla którego był to występ na rodzimym torze, a 3 punkty wyjeździł Jakub Jamróg. – W moim zespole są jeszcze pewne rzeczy do poprawy, więc musimy nad nimi pracować – podsumował spotkanie Marek Cieślak.
Niedzielny sparing nie był jedynym występem tarnowian w ubiegły weekend. W sobotę, podczas Memoriału Alfreda Smoczyka, świetnie spisał się Maciej Janowski, który zajął czwarte miejsce. Z kłopotami borykał się w sobotę drugi gracz „Jaskółek” – Janusz Kołodziej, zajął ostatecznie w memoriale 13. miejsce.
W sobotę tarnowskich kibiców czeka przedsmak sezonowej rywalizacji, bowiem na godzinę 14 zaplanowano sparing z PGE Marmą Rzeszów. W meczu nie wystąpią jednak zawodnicy, którzy tego dnia wezmą udział w Grand Prix. Wszystkich tarnowskich żużlowców na torze zobaczymy już 9 kwietnia, kiedy zmierzą się z Betardem Spartą Wrocław w meczu inaugurującym sezon Enea Ekstraligi.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o