Zwycięski początek szczypiornistów

0
52

Kibice SPR‑u PWSZ Tarnów z niecierpliwością wyczekiwali inauguracji sezonu, w którym ich ulubieńcy po raz piąty z rzędu będą rywalizować na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Możliwości szczypiornistów dla wielu były niewiadomą, bo latem w tarnowskim klubie zaszło sporo roszad personalnych. Rozstano się z pięcioma zawodnikami, pozyskano trzech nowych, a trenera Bartłomieja Jarosza zastąpił doświadczony Ryszard Skutnik.
W minioną sobotę tarnowianie mogli wreszcie zweryfikować swoją dyspozycję w pierwszym ligowym meczu nowych rozgrywek. Przeszkadzać miała im w tym drużyna rezerw Vive Tauronu Kielce – ligowy beniaminek złożony w większości z młodych zawodników, którzy szkolą się w klubie aktualnego mistrza Polski. Po pierwszej połowie nastroje panujące wśród tarnowskiej publiczności nie mogły być jednak dobre, bo szczypiorniści SPR‑u PWSZ przegrywali 13:15. Ambitnie grający młodzi zawodnicy z Kielc chcieli sprawić niespodziankę w inauguracyjnej kolejce, a gospodarze mieli swoje problemy.
Obraz meczu znacząco uległ zmianie w drugiej połowie. Podopieczni trenera Skutnika zagrali wtedy lepiej – najpierw odrobili straty, potem sami wyszli na prowadzenie, a dzięki pewnej postawie w decydujących minutach zwyciężyli ostatecznie 30:23. Najskuteczniejszy w tarnowskiej drużynie był Jakub Kowalik, który ośmiokrotnie rzucał celnie. Z sześcioma trafieniami mecz zakończył Krzysztof Mogielnicki, nowy nabytek klubu, a w egzekwowaniu rzutów karnych wyróżniał się Łukasz Nowak.
Teraz zawodników SPR‑u PWSZ czeka pierwsze w sezonie wyjazdowe spotkanie. W sobotę ich rywalem będzie ASPR Zawadzkie, czyli kolejny beniaminek, który na pierwszoligowy poziom powraca po trzyletniej przerwie. Drużyna z Zawadzkiego przegrała już w inauguracyjnej kolejce i wiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach będzie walczyła jedynie o utrzymanie. Tarnowscy szczypiorniści mają więc szansę zwyciężyć na wyjeździe i jeszcze lepiej rozpocząć sezon.