Autobusy wracają

0
122
REKLAMA

W nocy z 2 na 3 września po raz ostatni w tym roku można było skorzystać z nocnej linii. Przez całe wakacje uczestnicy weekendowych wydarzeń kulturalnych i przedłużających się biesiad mieli czym dostać się do domu, zwłaszcza że autobus objeżdżał całe miasto. Teraz muszą sobie radzić sami. Wróciły za to kursy zawieszone w lecie. Na liniach numer: 5, 6, 206, 208, 210, 224, 225 i 239 przywrócono kursy oznaczone literą W, które nie były wykonywane w okresie wakacji.
Na linii nr 31 od 3 wrześnie nie są wykonywane kursy z oznaczeniem #, uruchomione dodatkowo wyłącznie na okres lipca i sierpnia. Postanowiono także, że „zerówka” odjeżdżająca o godzinie 7:03 z alei Jana Pawła II będzie zatrzymywała się w sąsiedztwie Zespołu Szkół Sportowych w Mościcach oraz przy ul. Kwiatkowskiego, aby umożliwić uczniom dojazd do Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1. „Dziewiątka” opuszczająca o godzinie 7:05 przystanek Lwowska – Szpital kursuje natomiast przez ul. Norwida, obok IV Liceum Ogólnokształcącego.
Z kolei od 1 września nastąpiły zmiany rozkładów jazdy linii komunikacji miejskiej nr 12 i 33. Nowy rozkład jazdy „dwunastki” wprowadzono głównie ze względu na zmianę operatora obsługującego kursy. W wyniku postępowania przetargowego linię obsługuje teraz tarnowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. W nowym rozkładzie jazdy, chcąc zsynchronizować kursy tej linii z kursami linii numer 2 i 0, wprowadzono niewielkie przesunięcia czasu odjazdów na wybranych odcinkach. Natomiast zmiany w rozkładzie jazdy linii 33 wynikają przede wszystkim z realizacji wniosków mieszkańców osiedla Legionów, dojeżdżających do szpitala i do centrum miasta. W rozkładzie zwiększono liczbę kursów przez to osiedle oraz zmieniono kierunek przejazdu.
Dodajmy także, że z powodu przebudowy skrzyżowania ul. Nowodąbrowskiej i ul. Wilczej zmieniono z końcem sierpnia na około miesiąc przebieg trasy linii nr 5. Autobusy kursują objazdem: ul. Cmentarną i nowo oddaną do użytku ulicą łącząca al. Jana Pawła II z wiaduktem nad budowaną autostradą A4. Dodatkowo w obydwu kierunkach „piątka” dojeżdża do przystanku Nowodąbrowska‑Szuszkiewicza.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o