Będzie więcej wjazdów na obwodnicę?

0
1439
Krakowska firma opracowała koncepcję budowy zjazdu z DK94
Krakowska firma opracowała koncepcję budowy zjazdu z DK94 w pobliżu marketu budowlanego, nieopodal obecnego węzła „Lwowska”
REKLAMA

Południowe obejście Tarnowa u podnóża Góry św. Marcina zostało zrealizowane w latach 90. XX wieku przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Tarnowie. Nowa dwupasmowa droga była jedną z największych inwestycji w ówczesnym województwie tarnowskim, która nie tylko wyprowadziła uciążliwy tranzyt z centrum miasta, ale do czasu wybudowania autostrady A4 stanowiła najbardziej komfortowy odcinek przejazdu dla podróżujących między Krakowem a wschodnią granicą państwa. Od początku jej istnienia do dyspozycji kierowców pozostają trzy węzły. W najbliższych latach może się to jednak zmienić.

W planie wydatków budżetu Tarnowa na ten rok znalazł się zapis dotyczący budowy zjazdu z DK94 w ciągu al. Tarnowskich. O szczegóły zapytaliśmy w Zarządzie Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

REKLAMA

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments