Bilety „sprzedaje” pogoda

0
102
REKLAMA

Niektórzy uważają, że powinny zostać uruchomione wcześniej, były przecież w czerwcu upalne dni sprzyjające kąpieli pod chmurką.‑ W ubiegłym roku miasto dopłaciło do każdego biletu wstępu ponad 6 złotych, musimy więc liczyć każdą złotówkę i postępować rozważnie – odpowiada Edward Rusnarczyk, dyrektor TOSiR. – W czerwcu mieliśmy bardzo różną pogodę, nie zawsze sprzyjającą kąpielom i nie było sensu otwierać letnich basenów. Proszę pamiętać, że doba eksploatacji jednego basenu kosztuje nas ponad 8 tysięcy złotych. Aby nam się zwracały te koszty, musiałoby korzystać z kąpieli ok. tysiąca osób dziennie. Myślę, że zakończenie roku szkolnego to najlepsza pora na otwarcie letnich basenów: pod Górą Św. Marcina i w Tarnowie‑Mościcach, gdzie na okres wakacji zamykamy krytą pływalnię, a jej pracowników kierujemy do obsługi basenu pod gołym niebem. Liczymy, że zwłaszcza młodzi ludzie zechcą liczniej korzystać z naszej letniej oferty.
Dyrektor Rusnarczyk nie ma jednak większych złudzeń – baseny odkryte przegrywają z obiektami zadaszonymi. Taką konkurencją jest choćby Park Wodny przy ul. Piłsudskiego, dla którego warunki atmosferyczne nie mają znaczenia. Trudno też być optymistą, pamiętając o ubiegłorocznej, bardzo niskiej frekwencji na letnich basenach, spowodowanej głównie złą pogodą. To był jeden z najgorszych sezonów: basen pod Górą Św. Marcina odwiedziło niespełna 33 tysiące osób (dla porównania w 2010 było ich prawie 52 tysiące), w Mościcach sprzedano niespełna 14 tysięcy biletów, a rok wcześniej – 22,5 tysiąca.
Jak będzie w tym roku? Niemal wszystko zależy od pogody, a ta bywa kapryśna i nieprzewidywalna. Baseny, w każdym razie, już czekają i zapraszają codziennie od godziny 10 do 19. Korzystając z usług obiektu w Mościcach, trzeba zapłacić 9 złotych lub 5 zł (opłata ulgowa), a bilet wstępu na basen pod Górą Św. Marcina kosztuje o 50 groszy więcej. Warto też wiedzieć, że posiadacze Tarnowskiej Karty Miejskiej „premium” płacą wszędzie o złotówkę mniej, a poza tym stawki po godzinie 16 są znacznie niższe. Szczegółowy cennik basenowych usług znajduje się na stronie internetowej TOSiR‑u.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o