Boiska mają być gotowe przed wakacjami

0
72
boisko-wojska-polskiego

Przebudowa boisk przy ul. Wojska Polskiego, ulokowanych w sąsiedztwie sztucznego lodowiska TOSiR‑u, to jedna z wielu przedłużających się miejskich inwestycji. Realizowany obecnie projekt powstał w wyniku połączenia pomysłów wybranych w budżecie obywatelskim oraz uwag i sugestii m.in. sportowych stowarzyszeń i mieszkańców okolicznych osiedli. Tarnowianie będą mieli do dyspozycji boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy (początkowo miała to być zwykła nawierzchnia trawiasta) z niewielką trybuną i kontenerami służącymi m.in. za szatnie. Mniejsze boiska do koszykówki i siatkówki zyskają nawierzchnię poliuretanową. Powstanie tu również plac zabaw i plenerowa siłownia.
Pierwsze prace rozpoczęto w 2015 roku od przebudowy boiska do piłki nożnej. Firma, której zlecono wyrównanie terenu, robiła to jednak w sposób niewłaściwy i niezgodny z dokumentacją, zwożąc m.in. odpady zamiast ziemi. Umowę z wykonawcą rozwiązano bez wypłaty za pracę. Później projekt modyfikowano, szukano dodatkowych pieniędzy na jego realizację. W ubiegłym roku prace rozpoczęto z opóźnieniem, termin oddania boisk do użytku znów przesunięto. Mamy już wiosnę 2017 roku. Prace na terenie rekreacyjnym przy ul. Wojska Polskiego cały czas trwają.
– Inwestycja przebiega już bez problemów, prace są bardzo zaawansowane. Wykonane zostało odwodnienie, niezbędne przy boisku z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Gotowe jest oświetlenie boiska do piłki nożnej, zamontowane są piłkochwyty, przygotowany jest plac pod kontenery i drogę dojazdową. Ekipa przystąpiła już do układania nawierzchni ze sztucznej trawy. Inny wykonawca zajmuje się remontem mniejszych boisk, zbuduje też plac zabaw i siłownię plenerową. Zgodnie z planem prace powinny potrwać nie dłużej niż do końca maja. Do połowy czerwca zaplanowane są odbiory inwestycji. Jeszcze w czerwcu boiska powinny zostać oddane do użytkowania – mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa.
Koszt inwestycji to ponad 3 mln 200 tys. zł – przebudowa boiska do piłki nożnej pochłonie 2,395 mln zł, a prace przy mniejszych boiskach oraz dodatkowa infrastruktura kolejnych blisko 850 tys. zł.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o