Budżet obywatelski 2015. Głosy oddane, projekty wybrane

0
76
REKLAMA

Tarnowianie mogli wskazać jeden z 54 projektów, oddano dokładnie 34 590 głosów. Po weryfikacji okazało się, że aż 7 481 głosów było nieważnych.
Pula do podziału między zwycięskie projekty wynosiła 3,5 mln zł. Oto lista tych, które zostaną wpisane do miejskiego budżetu na rok 2015: „Remont i modernizacja sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1”. (2 500 głosów), „Modernizacja auli I LO” (1 286 głosów), „Bądź wsparciem w realizacji naszych pasji – modernizacja placu zabaw i świetlicy przy Przedszkolu Publicznym nr 20” (1 107 głosów), „Utworzenie czterech międzyosiedlowych centrów aktywności senioralnej – Centrum, Północ, Wschód, Mościce” (1 055), „Remont i modernizacja łazienek w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4” (1 016), „Modernizacja i utworzenie strefy aktywnego wypoczynku – Sportowy ogród dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat na terenie Przedszkola Publicznego nr 6” (989), „Bezpiecznie poruszamy się przy Gimnazjum nr 4 – remont drogi wewnątrzszkolnej i przeciwpożarowej z wymianą bramy wjazdowej” (964), „Remont i modernizacja boiska sportowego do piłki nożnej na obiektach TOSiR przy ul. Wojska Polskiego” (929), „Utworzenie międzypokoleniowego mini‑parku rekreacyjnego Od przedszkola do seniora przy Przedszkolu Publicznym nr 29 oraz kompleksowa wymiana wyposażenia i pomocy dydaktycznych w przedszkolu” (924), „Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Śliwkowej” (919), „Remont infrastruktury Szkoły Podstawowej nr 9” (919), „Rozbudowa i modernizacja monitoringu oraz odnowienie pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 15” (855), „Remont nawierzchni boisk bitumicznych w Zespole Szkół Sportowych wraz z wykonaniem oświetlenia boiska ze sztuczną trawą” (790), „Remont nawierzchni placów i chodników przy Szkole Podstawowej nr 8” (771), „Wykonanie boisk do piłki ręcznej, koszykowej i siatkowej o nawierzchni poliuretanowej wraz z wyposażeniem i remontem ogrodzenia przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6” (718 głosów).
Bardzo mało głosów zyskały projekty, o których było głośno w lokalnych mediach. To między innymi pomysł odbudowy figury „muchomora” wraz z ławkami w Parku Strzeleckim – odnotowano tylko 9 głosów. Znikomym zainteresowaniem cieszył się projekt dotyczący utworzenia siłowni plenerowej w Parku Strzeleckim – oddano tylko dwa głosy.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments