Topniejący śnieg na chodnikach i poboczach dróg odkrywa nieuprzątnięte śmieci i psie odchody.
Mieszkańcy wschodniej części tarnowskiej dzielnicy Gumniska-Zabłocie informują o zwierzęcych fekaliach zalegających na nowym ciągu pieszo-rowerowym w pobliżu ronda na skrzyżowaniu ul. Braci Saków z Okrężną.
– Korzystając z chodnika i ścieżki rowerowej bardzo łatwo o niemiłą „wpadkę”. Na odcinku kilkudziesięciu metrów, po obu stronach drogi naliczyłam dwanaście psich odchodów! Kilka z nich skończyło na podeszwach przechodniów, o czym świadczą rozniesione po chodniku ślady – interweniuje mieszkaniec osiedla.
Posprzątaj po swoim psie…
Właściciele psów mają prawny obowiązek sprzątania odchodów po swoich pupilach w miejscach publicznych (parki, chodniki, skwery). Za nieprzestrzeganie tego obowiązku grozi mandat do 500 zł.

Zdjęcia: Dawid Drwal | TEMI



![Coraz bliżej uruchomienia stałej sygnalizacji świetlnej przy teatrze i tarnowskim magistracie [ZDJĘCIA] Montaż sygnalizatorów](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/03/Montaz-sygnalizatorow-2-218x150.jpg)



![Noga z gazu na DW975 w Wierzchosławicach [ZDJĘCIA] Nowy chodnik Wierzchosławice](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/03/Nowy-chodnik-WIerzchoslawice-2-218x150.jpg)






![Maksymilian Kwapień wrócił na scenę w Tarnowie [ZDJĘCIA] Maksymilian Kwapień](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/02/Koncert-13-218x150.jpg)




![Trwają prace przy ul. Lwowskiej [ZDJĘCIA] Lwowska remont marzec](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/03/Lwowska-remont-marzec-3-218x150.jpg)



