Charytatywna aukcja dzieł sztuki

0
86
Praca Wilhelma Sasnala przekazana na aukcję
REKLAMA

Prace wybitnych artystów, m.in. Grzegorza Sztwiertni oraz Wilhelma Sasnala, będzie można nabyć podczas charytatywnej aukcji dzieł sztuki. Licytację organizuje Fundacja Kromka Chleba.

 

REKLAMA

Hospicjum Via Spei, które powstaje w Tarnowie z inicjatywy Fundacji Kromka Chleba i budowane jest etapami od kilku lat, jest już prawie gotowe. Budowa hospicjum nie jest tanią inwestycją. Dlatego tak ważna jest każda pomoc oferowana przez firmy i instytucje, i każda złotówka przekazywana na ten cel.

Jedną z form pozyskiwania funduszy na dokończenie budowy hospicjum jest organizacja wydarzeń charytatywnych – koncertów lub aukcji. W październiku Fundacja Kromka Chleba zaprasza do udziału w charytatywnej aukcji dzieł sztuki online. Celem licytacji jest zebranie funduszy na ukończenie budowy hospicjum Via Spei w Tarnowie.

Uczestnicy internetowej licytacji będą mogli nabyć np. obrazy, rzeźby, fotografie i grafiki autorstwa przedstawicieli sztuki współczesnej drugiej połowy XX wieku oraz młodszego pokolenia twórców XXI wieku, m.in. Wilhelma Sasnala, Andrzeja Bednarczyka, Grzegorza Sztwiertni, Jana Pamuły, Stanisława Tabisza, Jacka Waltosia, Janusza Matuszewskiego, Stanisława Cukra, Adama Hoffmanna i wielu innych wybitnych artystów.

Aukcja odbędzie się na specjalnej platformie online 17 października w godz. 17-19. Aukcję poprowadzi dr Anna Król. Szczegółowe zasady udziału w aukcji, zdjęcia prac przeznaczonych na licytację oraz informacje o artystach zamieszczono na stronie fundacji.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments